Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt használnátok távolságit...

Itt használnátok távolságit éjszaka/hajnalban?

Figyelt kérdés

26

[link]


Vagy már zavarja a mellettünk, előttünk, szembe közlekedőt? Meg amúgyis egyenes útszakasz, felesleges?


2022. aug. 25. 06:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha előttem/mellettem/szembe jön valaki akkor sose használok mert elvakítom a másikat.
2022. aug. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy zavarja-e a távolsági fény a körülöttünk közlekedő közúti, vasúti vagy vízi járművek vezetőit illetve a gyalogosokat, teljesen független a helyszíntől. Ha a közeledben vannak nagyjából a 9 és 3 óra közötti szögben , akkor feltételezheted , hogy zavarja őket.
2022. aug. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nemrégóta vezetek, és az oktatóm ilyen dolgokról nem igazán beszélt. Persze magamtól is gondolom, de mivel látom, hogy sokan használják, én meg itt általában lekapcsolom hiszen mindig van forgalom, elgondolkodtam a kérdésen ezért írtam ki. Szép napot nektek.

2022. aug. 25. 06:29
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Egy személyautót lehet, hogy nem zavarsz vele (bár nincs háló, szóval necces, de tegyük fel), de egy buszt vagy egy teherautót biztosan, mivel ők magasabban ülnek.
2022. aug. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

"Meg amúgyis egyenes útszakasz, felesleges?"

Ez mi?

Megvan, hogy a távolsági fényszóró mire való? Nem irányjelző.

2022. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
Lakott területen kovul van, nyugodtan be kapcsolhatod. Ha kanyarba megyek és jönnek velem szemben olyankor ki szoktam kapcsolni arra a 2 mpre
2022. aug. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
5-ösválaszoló, bocsánat nem magyaráztam meg miért írtam ezt oda. Sok helyen olvastam, hogy ilyen helyeken, +autópálya kapcsán írták több helyen is ezt, hogy minek hiszen egyenes útszakasz. Természetesen én nem azért kapcsolom itt le mert egyenes vagy nem egyenes hanem mert már kora reggel is halad jó pár busz kamion ezen a szakaszon. És ezt is több helyen olvastam, hogy őket zavarja. Kérdeztem erről rutinosabb ismerősöket de igazából senki nem nagyon töródött ezzel a kérdéssel. Lehet én "misztifikálom" túl, de tényleg komolyan kíváncsi vagyok más hogy áll ehhez. Szerintem ezek olyan apró, de fontos dolgok amik megérnek egy kérdést hátha más is szívesen elolvassa aki még nem olyan tapasztalt. Köszönöm a válaszokat.
2022. aug. 25. 08:25
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

7

Éjszaka és a derengő hajnalban a fényszóró használata megelőz állatokkal (őz, nyúl, borz, vaddisznó, róka) ütközést, mert szemük a fényben világít. Éjszaka nem sok értelme van 60-70 km-nél gyorsabban hajtani, mert bármikor előtted akarna átmenni az úttesten, és egy borz v. nyúl is lebírja bontani az autód elejét.

Ha viszont gépkocsi szemből érkezik, vagy utolérsz egyet, tompítottra kell kapcsolni. Új gyártású autókban automata visszakapcsolási érzékelő teszi ezt meg helyetted.

2022. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

Csak én nem értem továbbra sem, hogy mi a lószar a kérdés?

Távolságit lakott területen kívül, sötétben használhatsz.

Ha jön valaki szembe, vagy megy valaki előtted, akkor le kell kapcsolni.

Ez benne van a KRESZ-ben, KRESZ vizsga része is.

Szóval mi a kérdés?!

Azért nem kell lekapcsolni, mert SZOKTAK ott jönni, akkor kell lekapcsolni, ha éppen akkor jönnek...

2022. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Tök mindegy hol vagy, ha jönnek szembe, vagy vannak előtted le kell kapcsolni.

Amúgy felőlem fényes nappal is mehetsz távolságival, ha üres az út.

2022. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!