Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek a többi közlekedőb...

Szerintetek a többi közlekedőben "meg kell bízni", vagy pedig "soha nem szabad megbízni"?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hallom és olvasom itt is, hogy a többi közlekedőben nem szabad megbízni, mert sokan olyanok mint a f*sz (feje van, de esze nincs), vagy egyszerűen mert mindenki hibázhat, lényeg, hogy nem szabad arra alapozni, hogy mit KELLENE csinálniuk és hogyan LENNE a helyes/szabályos. Ez nyilván teljesen logikus, egyet is értek vele.


Azonban nekem annak idején az oktatóm azzal kezdett, hogy a közlekedés többi résztvevőjében bízni kell, hogy normálisan fognak közlekedni, mert ha folyton abból indulsz ki és az jár a fejedben, hogy "mi va, ha...?", akkor csak döcögni fogsz, meg feltartod a forgalmat és soha nem fogsz tudni normálisan közlekedni, mert mindig olyan dolgokra fogsz készülni, ami nincs is. És én ebben is látom a logikát.


Ti melyikben hisztek jobban? Létezik egyáltalán helyes válasz, vagy ez ilyen tipikus nézőpont kérdése típusú kérdés? Egyik, vagy másik álláspont mellett/ellen milyen érveket tudnátok mondani?


2022. aug. 23. 17:02
A kérdező szavazást indított:
A többi közlekedőben meg kell bízni.
A többi közlekedőben nem szabad megbízni.
Egyéb (komment)
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Általában meg kell bennük bízni, különben nincs normális ritmusa a közlekedésnek, de a veszélyes helyeken illik nagyon körültekintőnek lenni, pl. jobbkezes utcánál balra is benézni, hogy megadják-e az elsőbbséget.
2022. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Arany középút. Sok vezetés után kitapasztalod, hogy mik a potenciálisan balesetveszélyes helyzetek.

Pl. Egy többsávos főúton a zöld lámpánál nem nézegetek be a keresztutcákba, de egy egyenrangú kereszteződésben mindig fel vagyok rá készülve, hogy nem kapom meg az elsőbbséget.

2022. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Két különböző dolog.

Az egyik a bizalmi elv, ami arról szol, hogy amennyiben én betartom a szabályokat, feltételezhetem, hogy mások is betartják azt (erre utalt az oktatód)

A másik, hogy a közlekedésben résztvevő köteles figyelni, és a lehetőségeinek határain belül mindent megtenni a baleset elkerüléséért.

Ez akettő egyszerre, párhuzamosan érvényes a közlekedésben.

Nem az a kiindulópont, hogy mindenki lehet bunkó de ha szabálytalan valaki, az nem jogosít fel arra, hogy te is szabálytalankodj.

2022. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

Én nem igen bízok meg senkiben csak magamban :D

motorosokban meg főleg nem....


Ismerős pár éve:

Kereszteződés, stop tábla, egyenesen akart volna tovább menni és főútvonalat keresztezni.


Megáll, elnéz balra: távolban motoros jön.

elnéz jobbra senki, elnéz megint balra távolban motoros jön.

Elindult aztán kiderült, hogy az a motoros jött vagy 200-al szóval úgy kb 160-al telibekapta az autót.

Na így bízz meg abban, hogy betartják a sebességet a motorosok :D

2022. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

#4#

Más szempontból, úgy bízz meg magadban, hogy helyesen tudod felbeszülni a közeledő jármű sebességét.

Vannak sajnos szomorú történetek, tragédiák, és a legrosszabb, hogy a másik fél is lehet felelős, mert rossz döntést hozott.

A gyorshajtó elé kihajtás alapvetően nem mentesít az elsőbbség neg nem adása alól, extrém gyorshajtás esetén lehet az a döntés, hogy arra már valóban nem lehetett számítani.

2022. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
A két véglet között. Fenntartásokkal kell kezelni mindenkit. Minimális rutinnal sok mindent le lehet szűrni a többi autósról tizedmásodpercek alatt is.
2022. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Ezt írja elő a bizalmi elv. Csak amikor írták még nem volt ennyi gyökkkkér az utakon. Szóval alapjában megbízom a többiekben, de a veszélyesebb szitukban nem. Például csak akkor kanyarodok ki egy indexelő autó elé ha az már elkezdett kanyarodni.
2022. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

7: naja... így zuztam be majdnem az öreg mercim...

azóta én is várok, hogy látványosan lassítson, hogy TUTI lekanyarodik.

2022. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
A közlekedők szintén vadidegen emberek, akikben sosem szabad megbizni!
2022. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Egy bizonyos mértékig egyszerűen muszáj bízni a többi közlekedőben.

Az életemet nem bíznám a többiekre, de ha főútvonalon megyek és látom, hogy jobbról érkezik valaki (neki STOP-tábla), akkor nem fogok miatta fékezgetni (amíg nem egyértelmű, hogy esetlegesen kijön elém). Most leírtam a két végletet, a határt valahol a kettő között kell meghúzni.

2022. aug. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!