Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az automata váltós autókra...

Az automata váltós autókra vizsgázottaknak nem szabad hagyományos váltóval szerelt gépkocsit vezetni,mert balesetveszélyes. Egy plusz vizsga után törlik a jogosìtványból a kódot. A jobbkormányos járműveknél miért nem alkalmaznak hasonló szankciót?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Mert a jobbkormányos autóban nem ugyanúgy kell váltani mint egy balkormányosban?
2022. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Automata váltóra szóló jogsival nem azért nem szabad manuális váltós autót vezetni, mert "veszélyes". Hanem azért, mert nem tudnak olyat vezetni. Ez persze biztonsági kérdéseket is felvet, de nem az a legfőbb probléma, hanem az, hogy alapból nem tudják azt kezelni.
2022. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert már az eredeti feltevés is téves.

Nem azért nem vezethetnek manuális váltós autót, mert az "balesetveszélyes", hanem mert arra nem szereztek jogosítványt.

Ugyanúgy, hogy motort vagy buszt sem vezethetsz B-s jogsival.

A jobb és balkormányos autók közötti különbségre nem terjed ki a jogosítvány.

2022. aug. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Automata jogsis azért nem vezethet váltósat, mert nem tanulta meg, ergo nem tud.

Semmi köze ahhoz, hogy veszélyes lenne. (Nyilván veszélyes is, ha olyat csinál, amit nem tud, de ez már következmény, nem ok.)


A jobb kormányos autót vezető bal kormányos autót is tud vezetni, mert a vezetési folyamat pont ugyanolyan.


A közlekedésre meg mindig, mindenhol oda kell figyelni, és a helyi KRESZ-t is mindig, mindenhol ismerni kell.

2022. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

#4


"A jobb kormányos autót vezető bal kormányos autót is tud vezetni, mert a vezetési folyamat pont ugyanolyan."


Azért nem egészen. Sok évig vezettem jobbkormányos autót külföldön. Kezdetben jobb kézzel elég gyakran kaparásztam a sebváltó helyett az ajtókárpitot.

2022. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
#5 mondjuk az elég gáz. Én kb 5 perc alatt megszoktam.
2022. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

"Azért nem egészen. Sok évig vezettem jobbkormányos autót külföldön. Kezdetben jobb kézzel elég gyakran kaparásztam a sebváltó helyett az ajtókárpitot."


Ez nem vezetési folyamat, hanem megszokás kérdése. Amúgy meg a legtöbb embernek ez kb. 5 perc.

2022. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez a szabály, ezt találták ki, ne keress logikát benne.

Illetve annyi, hogy automataváltós autóból jóval több van az országban, mint jobbkormányosból, így eszükbe jutott szabályozni.


Pl. Ford T-modell-t sem tanítanak meg vezetni és azt is vezetheted B kategóriával, pedig 100-ból 99 ember be sem tudná indítani, nemhogy közlekedni vele.

2022. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Van egy ismerősöm akinek automata váltós autóra van csak engedélye, de mégis beült egyszer egy manuálisba.


Az eredmény az lett, hogy miközben tolatott ki vele az udvarukból bele gázolt tolatva az út túloldalán lévő árokba.


Pedig ez az ember automata váltós autóval nagyon jól vezetett és több orszagot megjárt egyedül, balesetmentesen vele.


Jobbkormányosnal nincs ilyen probléma. Maximum az szokatlan, hogy másik kezeddel kell váltani.

2022. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Anyósom 20 év automata után átült manuális váltósba. Egy hónapon belül két kuplungot is leégetett és tagadta, hogy bármi köze lenne hozzá. Aztán a második után gyanús volt és kiderült, hogy a bal lábát a kuplungpedálon pihentette. De még utána is tagadta, mert hogy ő nem nyomta be, csak rátette a lábát... Ja, hogy ennyitől is csúsztatja már a kuplungot? Hát ő azt nem tudta.
2022. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!