Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell átmenni a piroson,...

Miért kell átmenni a piroson, hogy elengedjem a mentőt?

Figyelt kérdés
Még csak most fogom elkezdeni a jogsit, ezért nem értem a dolgot teljesen. Mármint persze, az teljesen egyetértelmű, hogy a mentőké az elsőbbség. Vezetéstechnikailag nem teljesen tiszta még a dolog. Állok a pirosnál, amennyire tudok félrehúzódok, illetve a másik sávban is ezt teszik. Ilyenkor nem tudna a mentős kikerülni semmiképp, csak ha behajtok a kereszteződésbe? Vagy a kocsija mérete miatt nem tud kikerülni? Illetve ha behajtok a kereszteződésbe akkor is csak annyi, hogy félrehúzódok? Köszi ha válaszoltok, esetleg képeket videókat is szívesen fogadok, hiszen szerintem ez egy nagyon fontos, ha nem a legfontosabb dolog amit tudni kell.
2022. aug. 13. 14:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Nekem volt egyszer olyan, hogy belső sávban egyedül álltam a pirosnál, külsőben 4-5-en mellettem. Jött mögöttem a mentő. Csak egy autónyit csorogtam előre, hogy a külső sáv első autója elé álljak, utat adva a mentőnek. Eközben szerencsére váltott a lámpa, így el tudtunk indulni. Ha nem egyedül lettem volna, és a többiek balra húzódnak, nyilván én is így teszek, a lényeg, hogy nem szabad kapkodni.
2022. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

Tizes "Miutan a mento elment,siman visszagurulsz annyit,hogy lasd a lampat."

Nem gurul vissza, mert a mögötte lévő is előregurult, hogy félre tudjon húzódni, meg az amögött lévő is, meg az amögötti is. Nem csak a kérdező nem tud keresztben jobbra haladni, más sem.

Ezért aztán marad szépen ahol van, és majd a mögötte lévő, vagy az amögötti, aki látja a lámpát, fény- vagy hangjelzés útján tudatja az előtte állókkal, hogy zöld van.

2022. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
43%

Az, hogy mögötted megkülönböztető jelzéssel közlekedő jármű közeledik, nem jelenti azt, hogy átmehetsz a piros jelzésen.

Akkor teheted meg, ha nincsen más módja a megkülönböztető jelzéssel közlekedőnek szabad utat adni, de az ogen ritka eset, félrehúzódással, megállással többnyire biztosítható a szabad továbbhaladás, és abban az esetben egyértelmű szabálytalan a kereszteződésen áthajtani.

A sziréna hangját meghallva a járművezetők félrehúzódnak, lelassítanak, sokszor meg is állnak, mert a mozgó jármű már zavarja a megkülönböztető jelzéssel közlekedőt, az állók között többnyire van elég hely, még a nagy méretű tűzoltó autók továbbhaladásához is... ha mégis annyira szűk a hely, hogy ott félrehúzódva nem fér el, abban az esetben, kellő körültekintés után hajthtsz be a kerestteződésbe, de az első lehetőségnél el kell engedned a megkülönböztető jelzéssel haladót.

Gyakorlatban ilyen esetre minimális az esély, áll a forgalom, a mentő mehet akár a záróvonalat átlépve a szembe jövők forgami sávjában is, ha ott van hely a továbbhaladáshoz.

2022. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%

13. Legalább száz olyan helyet tudnék neked mutatni csak Pesten, ahol képtelenség félrehúzódni.


Kérdező! Egyelőre ne ezzel foglalkozz! Nem ez a kezdő lecke.

2022. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem mehet át a kereszteződésen, csak előre csoroghat utat adni, de ezt már ezerszer tisztáztuk ezen az oldalon.
2022. aug. 14. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként nem feltétlenül hajtasz be tökig a kereszteződésbe, mert a lámpa és közted több méter hely van általában meghagyva. Bőven elég, hogy oldalasan előregurulj.
2022. aug. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanaz volt mint a #11 esetében viszont a lámpa nem váltott. Amint kitisztult a kereszteződés elindultam a tilos jelzés ellenére mivel így nem tudtam volna mikor lesz szabad jelzés.
2022. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Hát, akinek ennyi esze van... Gondolod, hogy a mögötted lévő nem jelzi, hogy zöldre váltott a lámpa, áll majd mögötted, mint a facövek? A szemben lévők sem mondanak neked semmit?...
2022. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam hogy jelzik. Nem, én azt hittem az idők végezetéig ott állunk majd, boldogságban békességben amíg meg nem halunk. Végül egy óriási meteor becsapódik. Földbe, és mi a váltakozó lámpa fénye alatt várjuk, - amit én sosem fogok látni mikor vált át- amíg meg nem halunk. Közben világvége hangulat lesz, és a dudákkal játszadozva csodás zenét komponálunk majd. A mentő is visszatolat hozzánk, hiszen úgysincs már értelme sietni.


B@sszameg ez egy kérdezős oldal. Nyilván vannak elképzeléseim, hogyan zajlik egy ilyen, de szeretek tapasztalatokat, konkrét történéseket olvasni valamivel kapcsolatban, amire ez az oldal való. Én soha senkinek nem mondom azt, hogy "ha ennyi eszed van". Lekezelőnek lenni önbizalomhiányt jelent. Én részemről be is fejeztem. Nem érdekelnek a válaszaid, sem a véleményed. Sok boldog kommentelést neked, és szép napot.

2022. aug. 15. 05:22
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
#18 neked sem sok eszed van ember... ha nem jön semmi és nem veszélyeztetek senki akkor miért ne indulatnék el? Hogyan gondolod hogy jelzi nekem a mögöttem lévő? Rám dudál amikor a hangjelzés ilyenkor nem használható? Vagy kiszáll és megkér hogy indulhatok? Jó lenne a forgalomban is menni egy kicsit nem a fotelból írogatni szerencsétlen.
2022. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!