Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell átmenni a piroson,...

Miért kell átmenni a piroson, hogy elengedjem a mentőt?

Figyelt kérdés
Még csak most fogom elkezdeni a jogsit, ezért nem értem a dolgot teljesen. Mármint persze, az teljesen egyetértelmű, hogy a mentőké az elsőbbség. Vezetéstechnikailag nem teljesen tiszta még a dolog. Állok a pirosnál, amennyire tudok félrehúzódok, illetve a másik sávban is ezt teszik. Ilyenkor nem tudna a mentős kikerülni semmiképp, csak ha behajtok a kereszteződésbe? Vagy a kocsija mérete miatt nem tud kikerülni? Illetve ha behajtok a kereszteződésbe akkor is csak annyi, hogy félrehúzódok? Köszi ha válaszoltok, esetleg képeket videókat is szívesen fogadok, hiszen szerintem ez egy nagyon fontos, ha nem a legfontosabb dolog amit tudni kell.
2022. aug. 13. 14:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Ez teljesen helyzetfüggő és neked kell mérlegelni az adott helyzetet, ha ilyenben kerülsz. Ha úgy látod, hogy a mentő nem tud kikerülni, vagy csak nehezen/lassan és nincs más megoldás, akkor egyszerűen átmész a piroson és folytatod az utadat. De ezt persze csak akkor, ha biztonságosan meg tudod tenni, azaz nincs keresztforgalom.
2022. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%

Lehet hogy hihetetlenül hangzik, de ha te állsz elöl a pirosnál, a mentő meg mögötted áll szirénázva, benne a súlyosan sérült, vérző, haldokló édesanyáddal, akkor - akármennyire is szeretné mindenki, téged is beleértve - nem fogja tudni az előtte álló autódat átugratni.

A mentő nem mecsboksz, az út nem akadálypálya.

Hogy képzeled a kikerülést? Felhajt a járdára, hogy tovább haladjon?

Láttál már utat, autókat?

Ezen felül hogyan képzeled a félrehúzódást anélkül, hogy a vonalon áthaladnál, ha közvetlen a vonal előtt állsz? Gondolod, az autód tud keresztbe is haladni? Esetleg megkérnéd a mentőst, hogy tolasson kicsit hátra, hogy te is tolatva félrehúzódhass?

Nem tudtam, hoyg 11 évesen már lehet jogosítványt csinálni...

2022. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Egyes: "akkor egyszerűen átmész a piroson és folytatod az utadat."

Lónak a fülét! Nem egyszerűen megy át hanem piszok óvatosan, és nem folytatja az útját, hanem elengedi a mentőt!

2022. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Utolsó miért kell ennyire bunkó stílusban kioktatni,nem értem de köszi a választ mindenesetre hasznos volt. Természetesen voltak elképzeléseim, hogy miért is így kell csinálni,és úgy gondolom ez az oldal pont arra van, hogy minél több infót gyűjtsünk arról, ami nem teljesen egyértelmű, mivel sosem láttam/tapasztaltam ilyen szitut ezért szerettem volna tapasztalatokat olvasni, videókat látni, hogyha oda jutok minél gördülékenyebben menjen. Biztos vagyok benne, hogy te egész életedben mindent tudtál elsőre magadtól kérdezés nélkül, a bilibe is úgy fostál hogy megse kellett mutatni. Gratulálok, ment a zöld kéz neked is.
2022. aug. 13. 14:55
 5/25 A kérdező kommentje:
Meg például ha már behajtottam a kereszteződésbe, de nagy a keresztforgalom akkor hogy folytassam az utat, ha se hátra tolatniu már nem tudok, de se a lámpát nem látom pl. Ilyenek érdekelnének.
2022. aug. 13. 14:58
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

#3 Olvasni te sem tudsz? Írtam, hogy csak úgy szabad átmenni a piroson, hogy senkit nem veszélyeztet, azaz óvatosan teszi.


Egyes emberek komolyan mondom... az anyjukba belerúgnának csak hogy jobban érezzék magukat...

2022. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
#5 Pont ezért írtam, hogy folytatod az utadat, amit #5 eszetlenül leugatott. Jól írod, sok esetben a félrehúzódás nem jó opció. Ha át tudsz menni biztonságosan a kereszteződésen, akkor tedd azt és mész tovább, kész.
2022. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Akarom mondani #3 ugatta le.
2022. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
általában elfér a mentő anélkül, hogy behajtanál a kereszteződésbe, de amennyiben nem, fokozott óvatossággal, megteheted; de ilyenkor sem kell feltétlenül átmenni a kereszteződésen, elég csak annyira előre menni, hogy a mentő elmenjen, majd akár visszamehetsz a helyedre
2022. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Kepzeld el,hogy allsz a pirosnal a kulso savban.

Jon a mento mogotted es mivel a belso savban is allnak autok,azok a szembe sav fele huzodnak le,te pedig jobbra,a keresztezodesbe kicsit begurulva,a padka fele kormanyozva az autot annyit mesz elore,hogy a melletted allo es kozted elferjen a mento.

Tehat nem mesz at a piroson,csak elorebb gurulsz.

Termeszetesen ilyen esetben a kozlekedes tobbi resztvevoje is latja a mentot,lassit,latja,hogy te elorebb csorogsz,hogy elengedd es nem fog beled menni senki.

Miutan a mento elment,siman visszagurulsz annyit,hogy lasd a lampat.a mogotted jovo auto nem fog beallni a helyedre,ha meg megis akkor egy taplo es dudal ha zold lett.

Figyeld a forgalmat amikor buszon,autoban ullsz.elobb-utobb fogsz latni hasonlo szitut.

2022. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!