Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel közlekedtetek...

Mennyivel közlekedtetek kezdőként ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Másfél hete kaptam meg a jogsit elsőre. Órákon az oktatóval illetve vizsgáztató rendőrrel (Romániában az va) minden oké volt, ügyesen bántam az autóval, nem izgultam, bátran mertem menni. Mióta magamra vagyok hagyatva, ugye senki nem segít már, azóta óriási a nyomás rajtam, nem gondoltam volna hogy szó szerint félni fogok ha autóba kell ülni. Bátyámmal mentem eddig többnyire, főleg hosszab útra ami eddig volt 60km, de ő sajnos az a típus aki elfelejtette hogy volt ő is kezdő, így menet közben szinte mindig van megjegyzése. Lakott területen belül 50el szoktam menni, ahogy ezt megszoktam órákon, illetve mikor legelőször mentünk ki országútra, ott kezdőknek a megengedett 80km/h nekem a 70-80 kényelmes is volt, de akkor is rám szól, hogy ez balesetveszelyes mert lassú vagyok a többihez képest és feltorlódnak utánam az autók.

Én értem, hogy mindenki siet, meg szidja a kezdőket,de ha egyszer az a kezdő nem érzi biztonságosnak a 90-100at akkor miért kell erőltetni és lecseszni, illetve ezt sem értem miért mondja, amikor első utam volt a nagyvároson belül egyedül, hogy 40-50 az lassú?

Most tényleg én vagyok ennyire szerencsétlen bizonytalan? És emiatt a nyomás miatt már a kedvem is elment a vezetéstől. Ha egyedül megyek, nyugodtabb vagyok tudom az én tempómban haladok de mikor mellettem van tesóm vagy öt kell kovessem autóval valahova, akkor csak kapkodás a vége.

Ti kezdőként hogy éltétek ezt meg? Mennyivel mentetek?


2022. aug. 4. 10:27
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Igen, hála az égnek!

Amúgy mostmar tökre élvezem a vezetést, mostmàr a 90-100 sem tűnik vészesnek de annál többel nem megyek soha. Sajnos volt a családban aki autóbalesetben vesztette életét és azt mondtam ha egyszer lesz jogsim betartok mindent, elindulok hamarabb.

A váltóval, kuplunggal mostmár tök jó barátok lettünk, szeretem mostmár és várom hogy vezethessek.

2022. aug. 28. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!