Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel közlekedtetek...

Mennyivel közlekedtetek kezdőként ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Másfél hete kaptam meg a jogsit elsőre. Órákon az oktatóval illetve vizsgáztató rendőrrel (Romániában az va) minden oké volt, ügyesen bántam az autóval, nem izgultam, bátran mertem menni. Mióta magamra vagyok hagyatva, ugye senki nem segít már, azóta óriási a nyomás rajtam, nem gondoltam volna hogy szó szerint félni fogok ha autóba kell ülni. Bátyámmal mentem eddig többnyire, főleg hosszab útra ami eddig volt 60km, de ő sajnos az a típus aki elfelejtette hogy volt ő is kezdő, így menet közben szinte mindig van megjegyzése. Lakott területen belül 50el szoktam menni, ahogy ezt megszoktam órákon, illetve mikor legelőször mentünk ki országútra, ott kezdőknek a megengedett 80km/h nekem a 70-80 kényelmes is volt, de akkor is rám szól, hogy ez balesetveszelyes mert lassú vagyok a többihez képest és feltorlódnak utánam az autók.

Én értem, hogy mindenki siet, meg szidja a kezdőket,de ha egyszer az a kezdő nem érzi biztonságosnak a 90-100at akkor miért kell erőltetni és lecseszni, illetve ezt sem értem miért mondja, amikor első utam volt a nagyvároson belül egyedül, hogy 40-50 az lassú?

Most tényleg én vagyok ennyire szerencsétlen bizonytalan? És emiatt a nyomás miatt már a kedvem is elment a vezetéstől. Ha egyedül megyek, nyugodtabb vagyok tudom az én tempómban haladok de mikor mellettem van tesóm vagy öt kell kovessem autóval valahova, akkor csak kapkodás a vége.

Ti kezdőként hogy éltétek ezt meg? Mennyivel mentetek?


2022. aug. 4. 10:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Én már nem kezdőként két dolgot tudok mondani:


Utasnak kuss a neve. Az vezet aki a volán mögött ül, övé minden felelősség, neki kell megítélni az adott helyzetet. Ha valaki belepofázik én első lehetőségnél félre állok, és közlöm, hogy ki lehet szállni.


Másrészt a sebesség megválasztásában szerintem az összhang és a helyzet a fontos. Egyrészt sajnos a világ ilyen van egy plusz tempó amit érdemes menni, felvenni a forgalom ritmusát még akkor is ha ez minimális túllépéssel jár.


DE


Nem minden esetben kell ezt ész nélkül megtenni. Attól, hogy a másik fejjel ugrik a kútba, nekem nem kell vakon menni utána. Értem ez alatt, hogy vannak utak, ahol hiába 50-es tábla, 40-el sem megyek a sok zebra, beláthatatlan rész, gyalogos miatt, míg máshol relatív védett úton a 60-70 is "belefér".


Az sem mindegy hol vezetek. Ismeretlen úton fokozottan figyelek a sebességre is, míg máshol ahol naponta járok és tudom már a lámpák ritmusát is, ott határozottabban megyek. Vagy ha valaki nagyon sietős, simán elengedem. Vagy ha látom, hogy 2-3 sietős van mögöttem, félre állok, elmennek és nyugodtan kocsikázok tovább.

2022. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Annyival menj, amennyivel biztonságosnak érzed. A 40 50 helyett és a 70 80 helyett teljesen jó. Akinek nem tetszik, előzzön meg, ne izgasson. Én évente párszor járok Erdélyben autóval, én betartom a szabályokat (vagy legalábbis minimális gyorshajtásra törekszem), és bár időről időre látok pár id*ótát, akiknek nincs záróvonal meg sebességkorlátozás, de teszek rájuk.
2022. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én eleinte csak egyedül mentem.

Utána ha beült mellém,akkor mondtam, hogy nyugodtan szóljon, ha úgy érzi valamit figyelmen kívül hagytam vagy nem érzi biztonságban magát.

Én lassabban közlekedtem főúton, mint a megengedett maximum, de azért nem sokkal.

Városban tartottam az 50et.

Próbáltam előzékeny lenni és picit lehúzódva menni, ha valaki tempósabb, mint én, hogy egyszerűbb legyen neki az előzés.

Nekem a változtatás ment kicsit nehezebben.

Az viszont kizárt dolog, hogy friss jogsival megpróbáljak olyan dinamikusan menni, mint aki már levezetett 100ezer km-t.

Egyébként kiraksz egy T betűs matricát és mindenki tudni fogják, hogy mi az oka, ha bizonytalan vagy.

2022. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nálunk kötelező is 1 évig 2 felkiálójelet kitenni az autóra amivel közlekedünk. Ezért tudják, hogy kezdő vagy. De sokszor éppen ezért "Csesznek" ki veled.
2022. aug. 4. 10:52
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván lassabban mentem, hiszen a rutin hiánya miatt mindenre több idő kellett.

Szerencsére apum csak akkor szólt, ha tényleg hülyeséget csináltam.

2022. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%
ne haladjad meg az előírt sebességkorlátot, de a sebességmérő pontatlanságát kompenzáld (GPS-es programmal tudod bemérni, hogy mennyit csal)
2022. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A rutin a gyakorlattal jön. Teljesen nyugodtan menj 70-80-nal. Aki akar, majd megelőz, inkább tartsd fel a forgalmat, mint hogy taposd a gázt, elnézz valamit, és rossz vége legyen.

Aztán majd előfordul, hogy akaratlanul is jobban odalépsz, észreveszed, hogy 90-100 között mész óra szerint, és az se tűnik már olyan vészesnek. Néhány hónap, és ahogy szokod a forgalmat meg a vándorló tekintetű figyelést (vagy hogy mondják), simán felveszed majd a többiek ritmusát.

Sok sikert!

2022. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kezdő voltam mentem mint a bolond, nem érdekelt semmi. Aztán volt két szerencsés kimenetelű balesetem, amik inkább csak koccanások voltak, és elütöttem egy vaddisznót is. Meg volt már sok olyan helyzet, mikor csak a hajszálon múlott a baleset, akár más hibájából is, de nekem kellett elkerülni. Szóval a hétköznapi közlekedésben egyre megfontoltabb vagyok. Most már ha száguldozni akarok, akkor igyekszem minél körültekintőbben megválasztani a helyet.
2022. aug. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
Nekem megtanította az oktató, hogy mindig minimum a megengedettel menjek, mert mindenki utálja a szötymörgést és veszélyes előzésbe is kezdhetnek miatta. Plusz ne tartsam fel a forgalmat és kész. Szóval én kezdőként is 90-esnél 90-nel mentem, nem 70-80(az ilyenektől eret tudnék vágni) autópályán is 120-130. Soha nem volt balesetem, 3 éve napi szinten vezetek.
2022. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

#9: Jó nagy gyökér oktatód volt. Annyival kell menni, amit az adott útviszonyok között biztonságosnak érzel. Főleg egy kezdőt nem szabad relatív gyorshajtásba hajszolni ezekkel az áldozathibáztató szövegekkel.


Ha te 70-80-nál felvágod az ereid, akkor mit csinálsz, ha utolérsz egy traktort? Harakiri?

2022. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!