Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol közlekedtek az elektromos...

Hol közlekedtek az elektromos rolleretekkel, és miért?

Figyelt kérdés
2022. máj. 1. 00:35
A kérdező szavazást indított:
járdán
úttesten
kerékpárúton
egyéb
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
A munkahelyemen. Zárt terület, többnyire aszfalt út.
2022. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

én az úttestre szavaztam, de ez így nem igaz. Ha van olyan hely, ahol lehet gyalogos, vagy kisgyerek veszélyeztetése nélkül haladni, akkor amkerékpárútnak csúfolt járdán, ha nem, akkor az út szélén(persze ha nincs gödör)..

Az a helyzet, hogy itt a Belvárosban gyorsabban lehet haladni az autók között.

Szóval tűpontos, egyértelmű válasz nincs, függ a településtől.


Ha gyalog vagyok, állandóan el akar ütni a gyökér a járdán..mint megtudtam azért, mert fél az autók melletti kijelölt helyen

2022. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

A belügyminiszter döntése értelmében az elektromos roller a KRESZ szempontjából segédmotoros kerékpárnak minősül:

[link]

Vagyis, ott szabad vele közlekedni, ahol a segédmotoros kerékpárral. Ezt meg leírja a KRESZ az 54. §-ban.

2022. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 VZ2 válasza:
Egyelőre sehol, amíg nincs megkötve a kötelező, de amúgy kerékpárút vagy úttest, mivel ezzel lehet menni 50-el is. Kerékpársávban lassabban megyek vele.
jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!