Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad előzni előtted közleked...

Szabad előzni előtted közlekedő villamost kétszer egysávos úton, amikor a megállóban áll?

Figyelt kérdés

2022. máj. 17. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Igen.

Fontos megjegyezni, hogy nem azon az oldalon előzöd, ahol az ajtói nyitva vannak.

Egyébként ez nem is előzés, hanem kikerülés.

2022. máj. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor előzheted, ha peronra szállhatnak le az utasok. Peron nélküli megállóban tilos megelőzni a villamost.
2022. máj. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MGéza ***** válasza:
42%
Amennyiben olyan a megálló kialakítása hogy a jobb oldali forgalmi sáv szolgál a fel és leszállásra akkor nem. Ilyenkor felmerül bennem a kérdés hogy mégis mi az amit sikerült elsajátítani egyeseknek a KRESZ-ből?
2022. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért, akkor a megállóban álló buszt sem szabad előzni? Mert azt nap mint nap mindenki leelőzi. Vagy mi a különbség?
2022. máj. 18. 21:19
 5/5 MGéza ***** válasza:

Iskolabuszt ha figyelmeztető lámpát működtet, nem. Egyébként fokozott óvatossággal kéne a menetrend szerintit kikerülni, de csak azért mert a többiek pont leszarják, neked még nem kötelességed ugyanígy cselekedni.


De egyébként mutass már olyan buszmegállót ahol az úttest szolgál az utasok fel és leszállására, mert szerintem nincs. Ellenben Budapesten villamosmegálló több ilyen is van, többi nagyvárosban nem vagyok ismerős, de el tudom képzelni hogy akad.

2022. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!