Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A zebrától milyen távolságon...

A zebrától milyen távolságon belül kell elsőbbséget adni az úton közlekedő járműveknek?

Figyelt kérdés
Az autósok egy része fel van háborodva hogy ne csak áljak az út szélén hanem menjek át az úton,a másik fele meg sem áll.A zebrától milyen távolságra lévő autó előtt lehet biztonságosan átkelni?
2021. nov. 11. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akár 1 centire is lehet tőled, ha áll. Az nincs megadva hogy milyen távolságon belül kell elsőbbséget adni, csak hogy zavartalan áthaladását és elsőbbségét biztosítania kell a gyalogos felé. Az más kérdés, hogy sokan nem adják meg, mert ők vannak az erősebb közlekedési eszközzel, az ilyeneknél azt remélem van a közelben rendőr és jól megbüntetik.
2021. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Most nem értem.

Az autó közeledik a gyalogátkelőhöz, a gyalogos ál az átkelő előtt, de hol áll a zebra?


Mindegy is, a gyalogos ha látja, hogy átengedik, akkor nem kéne szopatni az autóst, hogy megvárom míg teljesen megáll, aztán szép komótosan átsétálgatok.


Az sem célravezető, hogy a gyalogos megindul mint a szarvasmarha, hisz elsőbbsége van. Sírfeliratnak jó ellenkező esetben, hogy “Elsőbbsége volt. A másiknak teherautója.”


Több sávos útnál meg elég nagy körültekintés kell, mert sok a buta véglény, akinek el sem jut tudatáig, hogy a többi talán nem szórakozásból ácsorog.

2021. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
féktávolságon belül ne lépj le
2021. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Szemkontaktus!


Figyelni kell a közeledő autóst, a legtöbbjük jelez, hogy mehetsz, mert elenged.

Pl. kézzel vagy a fényszóró megvillogtatásával.

Olyan is előfordul, hogy egy picit megnyomja a dudát, hogy figyelj rá, majd rád villog, hogy mehetsz.


Gyalogátkelőnél fontos a szemkontaktus a járművezetőkkel, itt el kell felejteni a telefon nyomkodását

(Sajnos rengetegen belebambulnak és nem veszik tudomásul, hogy rajtuk kívül még többszáz résztvevő van a közlekedésben)

2021. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Nincs rendeletben meghatározva. Az autósok jelentős része barom. A kérdésed érzésem szerint szónoki.

Egyébként a gyalogos köteles meggyőződni arról, hogy biztonságosan leléphet az úttestre, de arra nincs kötelezve, hogy bonyolult számítási műveleket elvégző komputert tartson a kobakjában. Az autós viszont ismeri a járművét, a szabályokat, papírja is van róla. Az ő felelőssége a fokozott óvatosság, csökkentett sebesség, fékkészenlét stb.


Arra a megjegyzésre, amit előttem írtak a totojázó gyalogról: Ha kis országunkban a gyalogosok biztosak lehetnének abban, hogy számukra az akadálytalan áthaladást biztosítják, akkor kevesebb hezitálás lenne. No meg gyenge képességű emberek is gyalogolhatnak. Nehogy már ő legyen a hibás!

2021. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2021. nov. 11. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Na ez az, én sokat vezetek, de gyalogolok, buszozok is gyakran. Innentől kezdve nagyon jól tudom, hogy egyrészt sok az idióta, az aggresszív, a figyelmetlen és a fogalmatlan járművezető, ahogyan azt is tudom, egyes zebráknál milyen rettenetes a beláthatóságo és fényviszonyok. Nos, éppen emiatt én kifejezetten arra játszók, hogy ha nincs egyértelmű jelzés (pl. villantás) , akkor z az autósoknak meg kelljen állnia, mivel csak így lehetek biztos abban, hogy nem fognak lendületből átmenni rajtam … mondjuk mert épp a mobiljukat bámulják.
2021. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
èn gyalogosan megvàrom míg lassít, villant vagy int.... bàrmit hogy èsre vett. Gyalogoskènt úgy vagyok ezzel, hogy ha elüt, akkor nekem igazam van... de ezt a síromra ràírva nem megyek sokra...
2021. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
#8 "Nekem elsőbbségem volt. Neki kamionja."
2021. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha meg kétesélyes, hogy megáll-e, és már nem akarsz tovább várakozni a járdán, akkor annyi "agresszivitás" legyen benned, hogy lelépsz a járdáról az úttest szélére - ahol még nem ütnek el akkor se, ha nem állnak meg -, mert ettől már elsőbbséged lesz, és az autós látja, hogy élni is akarsz a jogoddal.
2021. nov. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!