Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tehetek, ha a mögöttem...

Mit tehetek, ha a mögöttem közlekedő veszélyesen közel jön mögöttem?

Figyelt kérdés
Általában a megengedett sebességhatár közelében hajtok, néha túl is lépem, mégis rengetegszer jönnek mögöttem pár méterre és a szembejövők miatt nem tudnak előzni.
2022. jan. 22. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Elengeded őket, amikor van rá lehetőséged lassítással, lehúzódással index kirakással
2022. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Ettől én is frászt tudok kapni… tavaly egy kamion le is szorított a leállósávba


Eső esett, sötét volt, mentem az előttem lévő kamion után… az örült meg rámjön, villog, dudál (mindig beengedem a kamionokat a konvojba, ha tudom, de annyira rámjött, hogy nem láttam ki a belső sávra…szóval rágyorsítottam az előttem lévőre, hogy ki tudjak sorolni…mögöttem lévő újra rám, annyira, hogy a belső sáv esélytelen volt…. Kirántottam jobbra, vakon!, mert konkrétan az életemet féltettem, pedig már 15+ éve vezetek…



Pár hete meg egy főúton este, kb 0 forgalom mellett egy idióta teljesen mögöttem… kiszaladt egy őz elém… satufék….őz megúszta…kb 30 centire állt meg mögöttem az idióta….az őz meg ott bámult 2 méterre, aztán elsétált

2022. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdek lassítani... ha 90-nél mászik rám akkor vissza 80-ra majd 70-re...

Tuti megelőz 1 percen belül :D

2022. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 Ugyanez volt velem hétfőn hajnalban Eplény és Zirc között. 4 őzet mentettem meg vészfékezéssel és a saját autómat kockáztattam, mert ott is az 5 méteren belül jött a delikvens.
2022. jan. 22. 18:47
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Gázelvétel, ahogy a 3. is írja.
2022. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A 82-es úton főleg nyáron állandó szembeforgalom van és hiába megyek százzal, van olyan aki kilométereken keresztül képes "tolni", mert engem ugyan nem tol, mert nem megyek gyorsabban.
2022. jan. 22. 19:08
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Finoman lelassítasz a követési távolságnak megfelelő sebességre.
2022. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%
Büntetőfék
2022. jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Tartsd a sebességet, de villants párat az elakadásjelzővel.
2022. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha huzamosabb ideig csinálja szépen lassíts le.
2022. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!