Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mièrt köszöni meg a gyalogos,...

Mièrt köszöni meg a gyalogos, hogy àtengedem a zabràn?

Figyelt kérdés
Elvègre nem szivessèget teszek neki.... (fris jogjis)
2022. máj. 5. 11:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
sokan nem állnak meg, ezzel bíztatom, hogy tartsa meg jó szokását
2022. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
94%
Udvariasságból, és mert sajnos nem mindenki áll meg a zebránál, ezért megköszöni, hogy Te megálltál. Persze ez lenne a természetes.
2022. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon durva, hogy mennyien nem adják meg az elsőbbséget a gyalogosnak, mert ők az erősebbek(autó). Egy köszönet a gyalogostól jó érzéssel tölti el az autóst, ezzel ösztönözve, hogy máskor is elengedje a gyalogost. Volt hogy 1 percet vártam a zebránál mire elengedtek, pedig láthatóan, egyértelműen jeleztem, hogy át szeretnék menni. Szemükbe néztem és hasonlók. Így is volt olyan, hogy az egyik oldalról elengedtek, másikról pedig nem, rendszeresen meg kellett állnom a zebra közepén, hogy ne basszon el az autó.
2022. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

Én mindig megköszönöm gyalogosként.


És nagyon elfuserált hlyeségnek tartom azt, hogy a gyalogosnak mindig mindenkor elsőbbségének kell, hogy legyen, mégha mindig meg is adom a KRESZ miatt, amikor vezetek.

2022. máj. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

A gyalogosnak nincs mindenhol elsőbbsége, ahol meg van, ott nagyon is átgondolt és szükséges, kedves negyedik.


A közlekedési morál nálunk egyre rosszabb. Ha egy gyalogosnak elsőbbséget adnak, az meglepő, ritka. No meg emberek vagyunk. Miért ne köszönhetnénk meg azt is, ami egyébként jár?

2022. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
25%
Azért, mert van olyan álkst, aki úgy tesz, mintha elengedne, aztán hirtelen elindul, amikor lelépsz a járdáról, és értékeled, ha valaki nem szórakozik.
2022. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
*állat
2022. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert udvarias vagyok. És de, az autósok túlnyomó többsége sajnos úgy kezeli ezt, mintha szívességet tenne (függetlenül attól, hogy a kresz mit mond).
2022. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
13%

ma 11:56-os! ma 11:44-es vagyok


lófszt! sok helyen úgy van a zebra, hogy jobbra-balra parkoló autók (hát még szabálytalanul parkolóak is... amit bütykökkel-egyebekkel is meg lehetne előzni, vagy padka kialakítással), meg ahol bokrok-fák vannak útszélén, nem metszve, esetleg hirdetőtáblák, és bármikor utsó pillanatban kiléphet eléd valaki


sőt! ha kb. kifut eléd valaki, vagy kiugrik, éppen eléd, vagy rá a motorháztetőre, amikor te épp 5-tel is mész és beveri a fejét is.... akkor is nehezen tudod megmagyarázni a rendőrnek a dolgot... ha nincs kamera, egyéb a kocsiban, hogy tényleg a lehető leg"fokozottabb óvatossággal" is közelítetted meg a gyalogos átkelőt, akkor is ott van, hogy esetleg nem adtál elsőbbséget.... és kvanehéz lesz egy ilyen esetből jól kijönni, mert a hatóság kapásból elkaszálja az autóst


sok ilyen nem életszerű

2022. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
mármint a szabály maga és hogy mindenre mindig így vonatkozik
2022. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!