Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt miért kell indexelni?

Itt miért kell indexelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nyíllal jelölt irányból érkezve jobbra szoktam indexelni, de elméleti síkon, miért lenne félreérthető, ha egyáltalán nem indexelnék, hiszen csak egyenesen szabad haladni. Az útkereszteződésből kiérkezve pedig amikor a szaggatott útjelzést átlépem, miért nem kell balra indexelni? Köszönöm

[link]



2022. márc. 19. 14:23
1 2
 11/15 MGéza ***** válasza:

Ha a kék nyíl irányából jössz akkor tök mindegy hogy egyenesen folytatod az utad vagy sem, te irányváltó vagy, azért. Enyhe balkanyarral csatlakozol be a védett útra, viszont itt nincs megfordulást tiltó tábla, tehát balra jelzéssel azt jeleznéd, hogy a kamerás felvétellel szemközti irányba kívánsz kifordulni. Jobbra jelzéssel tehát azt jelzed, hogy egyenesen, az érkezési irányoddal megegyezően fogod folytatni az utadat.

Jól látható az utcaképből hogy a becsatlakozó útnak nincs másik, direkt másik irányba történő felkanyarodást engedő becsatlakozása tehát aki onnan érkezik, az ellentétes irányra csak ott tud ráfordulni.

Egyébként Rákóczi út az oké, de konkrétan melyik város?

2022. márc. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Salgótarján -.-"
2022. márc. 20. 09:14
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

A sávváltást (megszűnő sáv miatt) balra indexeléssel kell jelezni.

Ugyanaz a helyzet, mint az autópálya-felhajtónál, csak rövidebbek a távok.

[link]

2022. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%
Aránylag szokatlan a felfestés a macisajt utáni szaggatott vonal miatt, mert ez ebben a formában egy megszűnő sáv, amiből ugye balra váltasz sávot, így balra kell indexelni. De ha a szaggatott vonal nem lenne ott, akkor ez egy kereszteződés , ahol irányt váltasz (enyhén jobbra), ez esetben jobbra kellene indexelni. Jó kis szívatás ez vizsgán. A gyakorlatban meg gondolom túl sokan nem használják az irányjelzőt itt.
2022. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
63%

13: Ott a pont.😊

Én sosem jártam ott, de én indexelnék egyből, igy tanultam. 😊

2022. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!