Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan helyes fogni a váltókart?

Hogyan helyes fogni a váltókart?

Figyelt kérdés

Markolva oldalról, markolva felülről vagy tenyerelve (nem markolsz rá, csak pofozgatod a tenyereddel; remélem érthető)? Ezen kívül van még más technika?


Én tenyerelve szoktam váltani, mert szerintem így evidens. Annak idején az oktatóm viszont kifejezetten kérte, hogy oldalról markoljam, mert úgy precízebben lehet kezelni. Habár annak idején én még zsigulin tanultam, ott eléggé kotyogós volt a váltó.



2022. febr. 17. 14:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

Én minden sebességnél máshogy fogom.🤷‍♂️

Pl 1-es akkor jobbról és hátulról éri a tenyerem, higy balra és előre kell mozdítani.

2-es mivel csak hátra kell húzni, a tenyerem a váltó tetején és az ujjaim előtte.

3-as, a tenyerem picit lelóg hátra, azzal tolom előre 2×

4-es ugyanaz mint a 2-es

5-ös ugyanaz mint a hármas.

Én nem markolászom, meg mittudom én, mindig arra tolom amerre kell.

Ez a C kategóriás jogsinál, pontosabban csak a Gki tanfolyamon okozott gondot, mert már xarrá volt kopva a váltórudazat, ezért ott tényleg markolni és a kezemmel folyamatosan kísérni kellett a váltót, nem csak lökdösni min szgk-nál😂

2022. febr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

Jaa, az 5-ös nem ugyanaz mint a hármas, ottmég jobbra is kell mozdítani ugye, a hármasnál meg magától visszaugrik középre.

Na mindegy, amúgy nem szoktam ezt nézegetni, a kérdés miatt gondoltam csak bele.

2022. febr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Az eszem megáll ha ez is kérdés!!
2022. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%
Èn tőbe fogom.
2022. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

Sir John Selectorlever, a méltán híres angol vezetés technikai professzor, az oxfordi közlkedéstudományok emeritusa írt erről egy kimerítő értekezést - A váltókulissza titkai címmel.

Nem kevesebb mind 77 váltótechnikát írt össze a világ minden tájáról: kezdve a méltatlanul elfeledett olasz sztárpilóta, többszörös Le-Mans bajnok Guiseppe Leva Di Scambio legendás fogásától, a már már unortodox Ivan Perekljucsevics (Iván cár első számú sofőrje volt ) medve tekerés technikájáig.

Én mindenképpen javasolnám a kérdezőnek a fenti szakirodalom tanulmányozását mert igazán kielégítő választ csak az említett műből kaphat!

2022. febr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%
Mi?
2022. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Válts lábbal,esetleg használd a fogad,vagy a füled hozzá.
2022. febr. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
28%
:) A duda orroddal is válthatsz.
2022. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
28%
Hónaljal a legjobb váltani,főleg ha szőrös... xD
2022. febr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Igazából az autótól, pontosabban a váltó finomságától függ.


2 autót használok a mindennapokban. Egy '86-os Toyota Corolla, illetve egy '70-es Dodge Charger.


A Corolla váltója elég durva finomhangoláson esett át, elég 2-3 ujjal noszogatni és a megfelelő helyre ugrik.

A Charger már picit neccesebb, ott a "normál" módon váltogatok, ahogyan a #11-es is leírta.

2022. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!