Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha foutrol szeretnék kapubejar...

Ha foutrol szeretnék kapubejarora parkolni annak mi a helyes menete?

Figyelt kérdés

Pl megyek 4-esbe fouton. Es szeretnek beallni a kapubejarora de jonnek mogottem.

Mikor tegyem ki az iranyjelzot? Es hanyasba szoktatok visszavaltani az autot?


2021. jún. 2. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly? Hogy tetted te le a jogait?


Irányjelzőt akkor teszel, amikor nem tévesztesz meg vele senkit (pl. ha van előtte egy kereszteződés, akkor a kereszteződés után, nehogy azt higgyék, hogy ott akarsz lekanyarodni). Fokozatból azt választod, amelyikre szükség van. Az meg a kutyát nem érdekli, hogy jönnek mögötted. Ha tudnak akkor kikerülnek, ha nem akkor meg megvárnak.


De ezek a legalapvetőbb dolgok. Nem is értem miért kérdés ez.

2021. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Na meg egyáltalán miért mész 4-esben?
2021. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Volt egy hülye szitu ebbol. 2 hónapja van jogsim. Vezetni jol vezetek csak ez az egy bokkenom volt. Azert nem kell a masikat lecseszni mert kérdez azert, hogy a leheto leg biztonsagosabban tudjon menni minden.. En kérek elnezest.. De koszonom a valaszt.
2021. jún. 2. 11:57
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Oké, de mindezekre választ kapsz az elméleti tanfolyamon, elmondja az oktató az első óra vezetés előtt, illetve levezettél minimum 30 órát + 2 hónap alatt valamennyit. Ne haragudj a hangnemért, de egyáltalán nem normális, ha ezek után megkérdezed, hogy mikor kell indexelni, meg melyik fokozatot kell használni.
2021. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Ne azzal törődj, hogy mit gondolnak a mögötted lévők! Ahogy az 1-es is leírta, akkor kezdj el indexelni, amikor már nincs megtévesztő kereszteződés. És nyugodtan menj lassan, majd szépen kivárják.
2021. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az oktatom kb semmit nem tanitott meg... Apa tanított meg egy csomo mindent sajnos :/
2021. jún. 2. 12:15
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha jól vezetnél ilyen kérdés fel se merülne.
2021. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Te miért mész egyáltalán?!
2021. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krwkco ***** válasza:
100%

Én ha négyesben mennék, akkor levenném a gázról a lábam, hogy lassuljon az autó. Ha közvetlenül mögöttem jönnek, akkor kicsit fékeznék is, hogy legyen féklámpa.

Legkésőbb akkor indexelnék, amikor a mögöttem jövőt kezdem akadályozni a lassulással, de ha van egy kereszteződés, ahova elvileg bekanyarodhatnék, akkor csak az után. Ahogy 1-es írta.

Nem váltogatnék vissza, csak amikor alacsony a fordulat, kinyomnám a kuplungot, hogy a motor ne rángasson.

Beraknám abba a sebességbe, amivel be tudok kanyarodni. Gondolom 1-es.

És óvatosan beállnék jobbra-balra nézve, hogy minél kevesebb gyalogost üssek el a járdán.

2021. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha félreállsz, megvárod amíg elmennek és utána állsz be. Ha túl forgalmas út ehhez, akkor a kapubejáró előtt jól lelassítasz, indexelsz, majd miután elhagytad, megállsz, hátramenetben beparkolsz. Mivel már előtte lassú vagy és indexelsz, felismerik, hogy hátramenteben fogsz parkolni.
2021. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!