Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Belevágjak a jogosítvány...

Belevágjak a jogosítvány megszerzésébe?

Figyelt kérdés
Balkezesként születtem.Suliban jobbkezesre neveltek amiből aztán az lett hogy mindkét kezemmel tudok szépen írni,használni is tudom mindkettőt.Nem volt jobb vagy rosszabb kezem ahogy ugye akkor tanították így ez lelkileg is eléggé frusztráló volt.Maradt viszont egy keveredés.Néha keverem a kettőt.2 éve tanulom megkülönböztetni őket és mostmár egyre ritkábban keverem össze.Automatikusan már tudom melyik kezem melyik nem kell gondolkodnom.Emiatt évekig féltem elindulni a jogsin de most megérett bennem a gondolat és szeretnék vezetni.Szerintetek?

2021. nov. 21. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vezetésnél nem kellene hogy gond legyen ebből, ugyanis bal kézzel mindig a kormányt fogod, másikkal a váltót, ez a sorrend.

Engem nem engedett a tanári kar átszoktatni, de én csak ballal tudok írni, hátrányom nincs belőle.

Olyat nem fognak kérni az oktató amit ne tudnál az biztos.

2021. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Azt neked kell érezni, hogy készen vagy rá. Amit írtál abból nekem az jön le, hogy igen. (Amit tapasztaltam az életben az egyik legrosszabb dolog a halogatás. Viszont, ha nagyon nem vagy kész valamire, akkor nem szerencsés belevágni.[ha kb. 0,1 % esély van a sikerre gondolok])
2021. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Huh hát azt hittem hogy ismét megkapom a bélyeget hogy hülye vagyok.33 éves vagyok.2 évvel ezelőttig teljesen elutasítottam a gondolatot is ám rátaláltam egy jó kis tréningre...nem tudtam hogy más is lehet hasonlóképp.Azóta gyakorlok sok tanácsot betartottam szóval az agyam eldöntötte hogy szeretnék.Számomra motivációt adtatok.Akkor belevágok.
2021. nov. 21. 14:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan hogy mondta az oktató hogy "A következő kereszteződésnél jobbra megyünk." erre én elkezdtem átsorolni a belső sávba, már a kanyarodó sávban álltunk, vártuk hogy váltson a lámpa mikor megkérdezte az oktató "Péter, melyik a jobb kezed?" 😅

Azóta kínosan figyelek rá, mostmár kapásból tudom hogy melyik melyik...

2021. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
régen én is kevertem hogy melyik a jobb és melyik a bal. Vezetésnél érdekes módon nem jött elő ez a probléma tudtam automatikusan hogy melyik micsoda, jobbkéz szabályt is rögtön tudtam értelmezni nem kellett azon görcsölnöm hogy melyik a jobb és melyik a bal meg mi merre hogyan. De ha általános dolgok jönnek elő úgy hogy mondja nekem valaki hogy ha például nekem jobbra van az ajtó és menjek be akkor elgondolkodok azon hogy most nekem akkor melyik a jobb és neki akkor melyik a jobb, és nem értem miért pedig tudom, csak itt mindig elbizonytalanodok. Meg egyszer autóhoz kerestem jobb oldali tükör búrát mert enyémet letörte valami elmebeteg és én kis butus szemből néztem az autót amin úgy láttam hogy nekem ami jobbra van tükör az a bal oldali valójában és a bontóba automatikusan azt vetettem le és csak akkor gondolkodtam el ezen amikor már a bontott tükörrel a kezembe megyek az autóhoz és akkor látom hogy baromi nagy hülyeséget csináltam és mehettem vissza kicseréltetni. A bontós srác csak mosolygott ezen de mondta nekem hogy volt már több ilyen eset szóval nem én vagyok az első meg az utolsó sem.
2021. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez vezetés közben nem olyan bonyolult, mert optimális esetben a BAL oldalon ülsz, tehát van mihez viszonyítani.
2021. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Csajok legtobbje nem tudja melyik a bal es jobb keze. Ezt egy autos oktató mondta, sok esetben megjelolik az autoban, pl bal szelvedore raknak egy matricat vsgy mittomen 😅
2021. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
nàllam is ez van. Jobb kezes vagyok, ès mègis bal kezes. Az elejèn volt ilyen. Fordulj jobra, ès tudtam hogy merre kell az index, de mègis balra indrxeltem. 10-15 óra utàn el fog tűnni. Kèt èv alatt nem tèvesztettem index irànyt. Ez miatt nyugodtan bele vàghatsz. Nem lesz nehezebb.
2021. nov. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Megkapom hogy hülye vagyok"

Elèg koràn van, a trollok mèg alszanak....

2021. nov. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Ennek semmi köze hozzá hohy ki milyen kezes.

Például ugyan úgy meglehet tanulni a baloldali közlekedést, bal kézzel váltani mint a jobbot.

2021. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!