Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Helyesen cselekszik, aki...

Helyesen cselekszik, aki balra indexel?

Figyelt kérdés

[link]


Ha egyenesen megy tovább a parkolóból. Megfigyelésem szerint valaki indexel balra (ismétlem, egyenesen jön a parkolóból, egyenesen megy tovább), valaki nem. A kereszteződés keresztmetszete miatt van ez?


2021. okt. 19. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megtennéd, hogy egy Google utcaképet mutatsz?

Kikeresed a képet, a hely címe mellett van 3 pont, arra kattintva kapod meg a rövidített linket, amit idemásolsz nekünk.

2021. okt. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de nem enged bemenni a parkolóba. Edelény Penny parkoló.
2021. okt. 19. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül pedig inkább csak tippelni merek, mert Google Maps torzít, és lehet, hogy más irányból másként nézne ki a helyzet.

De a tippem az, hogy ha egyértelműen egyenesen megy, akkor nem kell indexelni.

Vannak a KRESZ-ben olyan helyzetek, amikor úgy kell irányjelzést adnunk, hogy nem lesz egyértelmű, merre is akarunk menni. (Pl. a kereszteződés egyik oldalán két út találkozik egy pontban V alakban, és hiába jelzünk, senki nem fogja tudni előre, melyik irányba megyünk.) De ez itt szerintem nem ilyen, mert az irányjelzés mellőzése nem szabálytalan, és nem is lenne logikus indexelni. Ha elfordul egy kicsit jobbra, és utána balra, akkor viszont már jelezni kell. Meg főleg lassan menni, mert a mögötte jövő esetleg megzavarodik a jobbra-balra indextől...

2021. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ 🙂
2021. okt. 19. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én még mindig nem értem mit értünk az alatt, hogy egyenesen megy tovább, merre egyenesen?
2021. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha fizikailag egyenesen mész és nincs kanyarodó főútvonal vagy kanyarodó védett útvonal, nem kell indexelni.
2021. okt. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5

Én úgy értelmeztem, hogy a Penny mellől jön ide, ahonnan a kép készült. Vagyis átlósan, de fizikailag egyenesen átvág az úton.

Mondjuk, a KRESZ szempontjából nincs értelmezve az, hogy fizikailag kanyarodik-e valaki (ezért nem kell minden útkanyarulatban indexelni), viszont a többi közlekedőnek ad egy információt, ha láthatóan fizikailag nyílegyenesen megy valaki, nem kanyarodik semerre. Itt pl. egy S-kanyarral (jobbra-balra) is át lehetne jönni, kétszeres indexeléssel. Talán még szabályosabb is lenne, de ebből a nézetből szerintem egyenesen haladva is belefér a szabályosságba.

2021. okt. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, valami ilyesmiről van szó 🙂
2021. okt. 21. 08:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!