Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy anya helyesen cselekszik...

Egy anya helyesen cselekszik ilyenkor?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Egy anyának 2 fia van (6-8 évesek), nem él együtt a gyerekek apjával. A gyerekek az apjuk gyámja alatt vannak ideiglenesen, de megbeszélés szerint a nyári szünetre az anyánál vannak a gyerekek. (Hogy miért az apjuknál vannak, az lényegtelen, nem ide tartozik)

Az anya 10 órákat dolgozik. Nem régen úgy alakult, hogy dupla szabadnapot kapott hétvégén. Kérdezgettem, hogy mi a terve hétvégére, és meséli, hogy a gyerekeket el viszi hétvégére az apjukhoz, mert ő fáradt, meg egy "péntek esti buliba" is hivatalos.


Bár nem vagyok családtag, csak barát, mégis ennek hallatán rosszul éreztem magam. Nem vagyok anya, de ha az lennék, én inkább örülnék annak, hogy itt vannak a gyerekek és jól érzik magukat nálam. A fáradságot is megértem, de ezek a gyerekek már nem kicsik, simán lehet mellettük pihenni. El lehet nekik mondani, hogy "anya most fáradt, játszatok szépen". Néha az anyjuk elhozza hozzám a gyerekeket, hogy vigyázzak rájuk. Bármilyen házi munkát meg bírok mellettük csinálni, amikor látom hogy bele merültek valami játékba, még olvasni is szoktam, közben fél szemmel figyelek rájuk, de elvannak, jó gyerekek.


Eddig szabadnapjain gyakran nyaggatott az anyuka, hogy menjünk el valahova, vagy menjek el hozzá vagy ő jönne hozzám, ő unatkozik. De ha most is ilyennel jön ahelyett, hogy a gyerekekkel szervezne közös programot, én félek, hogy túl őszinte leszek és megbántom...



2021. júl. 30. 08:59
A kérdező szavazást indított:
Igen helyes, nincs ezzel semmi baj.
Nem helyes, közös programot kellene szervezni (játszótér, medence VAGY közös pihenés)
41 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az anya élete, az anya gyerekei...

Neked az ég világon semmi közöd hozzájuk.

Ismét egy provokatív, más életében vájkáló, szarkavaró kérdés, semmi több....

2021. júl. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy a gyerekek jobb helyen vannak az apjuknál.
2021. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Helyesen vagy sem, semmi közöm sincs hozzá.
2021. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Miért? Férfiak milliói csinálják ezt.

Leírtad, hogy nem vagy anyuka. Így nem is tudod, hogy milyen gyereket nevelni. Nekem kisebb gyerekeim vannak, mindkettő egy évvel fiatalabb csak, de az is lehet, hogy csak pár hónappal fiatalabbak az általad említett anyuka fiainál (5 és 7 évesek). Ha együtt játszanak, kész káosz van mindig, ha nem csörömpölnek, visítva kergetőznek, stb., akkor az ő vitájuktól, veszekedésiktől zajos a ház. Na próbálj meg így pihenni!

Attól meg, mert valaki anya, az nem egyenlő az önfeláldozással.

2021. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Elmész te a francba. Kinek kellenek ellenségek, ha ott vagy neki te... -_-

Annyira ügyes vagy, hogy a vendégségbe pár órára megkapott gyerekek mellett még olvasgatni is tudsz. Akkor most próbáljuk ki, mekkora stressz 0-24-ben velük lenni, felelősnek lenni értük, mindent megszervezni, és ellátni őket folyamatosan. Még ha nagyok is már. Péntek esti bulika, mekkora fertő, pfejj! -_-

2021. júl. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
EGY, azaz EGY este nincs a gyerekeivel, és te kavarod a sz*rt? Nekem egy kisbabám van, imádom, de már most el tudom képzelni, hogy lesz olyan, hogy lepasszolom a nagyszülőknek/apjának és elmegyek ,,bulikázni". Az, hogy vigyázol rájuk néha, baromira nem olyan, mint mikor folyamatosan gyakorlatilag készenlétben állsz, 10 óra munka mellett ráadásul. A másik dolog, hogy gondolj bele, a gyerekek egész évben apánál laknak, most nyári szünetben anyához költöznek, vajon mennyire hiányozhat nekik az apjuk? Biztos nagyon örülnek, hogy látják, időt töltenek vele. Gondolom ha évközben apánál laknak, hétvégén vannak anyukánál, aki gyakorlatilag minden hétvégéjét így velük tölti. Tipikusan az a kérdés, hogy elítéled azt az embert, akinek még a cipőjében nem jártál soha. Majd ha anya leszel, lesz két 6-8 éves gyereked és elmennél valahová nélkülük egy hétvégén, jusson eszedbe ez a kérdés, remélem megköveted a barátnődet.
2021. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
53%
Lehet nem véletlenül apuka a gyám. 🤷‍♀️
2021. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Derjaderja ***** válasza:
87%

Helyesen cselekszik. 10 óra munka helyett gyerekeket nevel. Csak a szülői kiégés megelőzése szempontból is jó egy felnőtt buli, a gyerekekből meg így többet kap az apjuk.

Igaza van annak, aki szerint jobb egy ellenség, mint a barátságod

2021. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

Ömm, jól értem, hogy anyuka csak a nyáron találkozik a gyerekeivel?


Minden attól függ, milyenek a körülmények. Ha anyuka valóban csak nyáron lehet a gyerekeivel, akkor egyrészt rossz a felosztás, mert 3 hónapot 0-24ben csak a gyerekekkel lenni(hogy dolgozik mellette 10 órát, ha egyedül van a gyerekekkel nyáron?), az bárkit lefárasztana, másrészt rohadt kevés, hogy 3 hónapot lehet csak velük, apuka meg egyhuzamban 9et. Meg persze mindenkinek mások a szükségletei, meg ilyenek.. de


Mennyit van anyuka a gyerekeivel?

2021. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

Nem véletlenül neveli őket az apa.

Nem mindenkiben annyira full erős az anyai ösztön, ahogy az apai sem.

Ez van, nem vagyunk egyformák, két gyerek után jött rá, hogy ez neki nem megy.

Szerintem ilyen szempontból egy szülőanyának is ugyanannyi "joga" van ahhoz, hogy ne nála legyenek a gyerekek, ugyanúgy, ahogy elvált apukáknál szoktak tapsolni, hogy szinte minden hétvégén foglalkozik a saját gyerekeivel.

Ez a hölgy nem anyatípus, őt valószínűleg tényleg fárasztják a gyerekek és 10 óra munka mellett biztos nem jut el sokszor kikapcsolódni sem.

Az, hogy én másmilyen vagyok, még nem ítélhetem el azokat, akiknek rá kellett jönni, hogy a gyereknevelés mégsem csillámpónipuki és nem bírják.

2021. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!