Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy anya helyesen cselekszik...

Egy anya helyesen cselekszik ilyenkor?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Egy anyának 2 fia van (6-8 évesek), nem él együtt a gyerekek apjával. A gyerekek az apjuk gyámja alatt vannak ideiglenesen, de megbeszélés szerint a nyári szünetre az anyánál vannak a gyerekek. (Hogy miért az apjuknál vannak, az lényegtelen, nem ide tartozik)

Az anya 10 órákat dolgozik. Nem régen úgy alakult, hogy dupla szabadnapot kapott hétvégén. Kérdezgettem, hogy mi a terve hétvégére, és meséli, hogy a gyerekeket el viszi hétvégére az apjukhoz, mert ő fáradt, meg egy "péntek esti buliba" is hivatalos.


Bár nem vagyok családtag, csak barát, mégis ennek hallatán rosszul éreztem magam. Nem vagyok anya, de ha az lennék, én inkább örülnék annak, hogy itt vannak a gyerekek és jól érzik magukat nálam. A fáradságot is megértem, de ezek a gyerekek már nem kicsik, simán lehet mellettük pihenni. El lehet nekik mondani, hogy "anya most fáradt, játszatok szépen". Néha az anyjuk elhozza hozzám a gyerekeket, hogy vigyázzak rájuk. Bármilyen házi munkát meg bírok mellettük csinálni, amikor látom hogy bele merültek valami játékba, még olvasni is szoktam, közben fél szemmel figyelek rájuk, de elvannak, jó gyerekek.


Eddig szabadnapjain gyakran nyaggatott az anyuka, hogy menjünk el valahova, vagy menjek el hozzá vagy ő jönne hozzám, ő unatkozik. De ha most is ilyennel jön ahelyett, hogy a gyerekekkel szervezne közös programot, én félek, hogy túl őszinte leszek és megbántom...



2021. júl. 30. 08:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
44%

20.

Igen, millió kérdés fel van téve apákról, akik nem mennek láthatási időben a gyerekhez, vagy lepasszolják a mostohaanyának, nagyszülőknek és kivétel nélkül elhordják az apát egy senķiházinak. Úgy látazik, most, hogy anyuka csinálja ezt, már dícséretes, hogy sz.rik a gyerekeire, mert rájött, hogy ő erre alkalmatlan. Alkalmatlan, de azért szült 2-t is.

2021. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
43%
Mindegy kérdező, latatlanban sajnálom szegény gyerekeket, igazad van, 2 gyerekem van, nekem a szívem szakadna meg, ha tudnám, hogy várnak feleslegesen. De úgy látszik ez az itteni anyák szerint teljesen normális, gondolom hasonlóak lehetnek hozzá. Ja és nem vagyok ősanya, szimplán tudom mit vállaltam és szeretem a gyerekeim.
2021. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Mindenki csak azzal jön, hogy "nincs gyereked", " nincs közöd hozzá", meg bla-bla-bla, de a véleményem attól még nem változik! Igen, normális körülmények között kell a gyereknek nyáron kiruccanás a nagyihoz 1 hétre meg mit tudom én hova, de mikor a gyerek az anyjához megy "nyaralni", akkor az anya normális körülmények között nem küldi vissza az apjához "nem érek rá" címmel szabadnapján.

Lehet, hogy "nincs közöm hozzá", de maga a szituáció nagyon is bosszantó számomra, mert én nem tennék ilyet. Ez az oldal meg pontosan erre való, hogy az ember kérdezzen... De sokan ezt az oldalt trollkodásra és szidalmazásra használják. Nem lep meg, lepereg rólam, ignorálom az olyan kommenteket!


A #21-nek igaza van! Sokak szerint dícséretes, ha egy anya lepasszolja a gyereket. Persze akkor az apának ezt már nem szabad... Logika... Halad a világ... 👏

2021. júl. 30. 15:47
 24/27 A kérdező kommentje:
#22, egyet értek veled is! Én imádom a gyerekeket, nem lenne szívem elküldeni, mikor tudom hogy szeretnek nálam lenni...
2021. júl. 30. 15:49
 25/27 anonim ***** válasza:
19%

Hú, remélem, a barátnőd rájön, hogy micsoda álságos p.csa vagy...

Ha nem esett volna le, te is épp szidalmazásra használod a gyk-t, csak épp kérdésnek álcázod.

2021. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Derjaderja ***** válasza:
23%
De hol vannak a 10 óra munka alatt a gyerekek, ha egész nyáron az anyjuknál vannak?
2021. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
28%
Úgy látszik, nem véletlenül vannak a gyerekek az apjuknál. Az ilyen nőnek kár szülnie.
2021. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!