Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy anya helyesen cselekszik...

Egy anya helyesen cselekszik ilyenkor?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Egy anyának 2 fia van (6-8 évesek), nem él együtt a gyerekek apjával. A gyerekek az apjuk gyámja alatt vannak ideiglenesen, de megbeszélés szerint a nyári szünetre az anyánál vannak a gyerekek. (Hogy miért az apjuknál vannak, az lényegtelen, nem ide tartozik)

Az anya 10 órákat dolgozik. Nem régen úgy alakult, hogy dupla szabadnapot kapott hétvégén. Kérdezgettem, hogy mi a terve hétvégére, és meséli, hogy a gyerekeket el viszi hétvégére az apjukhoz, mert ő fáradt, meg egy "péntek esti buliba" is hivatalos.


Bár nem vagyok családtag, csak barát, mégis ennek hallatán rosszul éreztem magam. Nem vagyok anya, de ha az lennék, én inkább örülnék annak, hogy itt vannak a gyerekek és jól érzik magukat nálam. A fáradságot is megértem, de ezek a gyerekek már nem kicsik, simán lehet mellettük pihenni. El lehet nekik mondani, hogy "anya most fáradt, játszatok szépen". Néha az anyjuk elhozza hozzám a gyerekeket, hogy vigyázzak rájuk. Bármilyen házi munkát meg bírok mellettük csinálni, amikor látom hogy bele merültek valami játékba, még olvasni is szoktam, közben fél szemmel figyelek rájuk, de elvannak, jó gyerekek.


Eddig szabadnapjain gyakran nyaggatott az anyuka, hogy menjünk el valahova, vagy menjek el hozzá vagy ő jönne hozzám, ő unatkozik. De ha most is ilyennel jön ahelyett, hogy a gyerekekkel szervezne közös programot, én félek, hogy túl őszinte leszek és megbántom...



2021. júl. 30. 08:59
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Azta mennyi rosszindulatú ember van!


1. Mostanság nem olyan ritkán felügyelek rájuk, igazán nem fogok itt napi színtű óraszámokat írni a rosszindulatú látogatóknak. De elég ideje vigyázom rájuk ahhoz, hogy ismerjem őket.


2. Bár nem vagyok anya, akkor sem tudom megérteni, mikor egy anya lepasszolja a gyerekeit, pláne szabadnapon vagyok szabadságon.


3. A Bulit másképpen is meg lehet oldani, mondjuk lehet hogy elvállaltam volna őket éjszakára, hogy jöjjenek hozzám aludni. Miért ne? Hiszen én vagyok a sz*r és ellenséges barátnő, aki elvállalna éjszakára 2 gyereket. Elgondolkodtató, ugye?


4. Nem minden gyerek mellett lehet pihenni, de ezek mellett lehet. Én szabadnapomon vagy pihennék velük, vagy elvinném őket fürdeni valahova.


5. Ha nekem nyafog szabadnapján, hogy unatkozik, talán egy porszemnyi közöm mégiscsak van hozzá.


* És nem utolsó sorban a #9-es kérdezte, hogy mennyit van a gyerekekkel: jelenlegi álláspont szerint év közben nem sokat. Nem is találkozik velük minden hétvégén.

2021. júl. 30. 11:35
 12/27 Derjaderja ***** válasza:
72%

Te vagy a rosszindulatú, bírálsz, okoskodsz. Ha jól értem, mélyen nem is ismered az életüket. Ha a két szülő megegyezett így, mért nem jó?

Ha mas nem, az már pozitív, hogy tudnak egymással egyezterni.

2021. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Derjaderja ***** válasza:
63%

2. pont. Azért nem tudod megérteni a lepasszolást, mert nem vagy anya. Kisgyerek felügyelete fárasztóbb, mint a munkahyi munka. Nem lehet nonstop csinálni.

Másrészt nem lepasszolva vannak, hanem az apjuknál.

2021. júl. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#12, nagyon is ismerem a mélyebb helyzetet...


#13, nagyon is lepasszolja, ha szabadnapján nem velük van. Igen, van teendő egy vagy több gyerek mellett, tudom, hiszen én magam is gyerekekkel foglalkozom, ez a szakmám. De lehet gyerek mellett pihenni, pláne ha a gyerek eljátszik. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekek is várják, hogy az anyjukkal legyenek. Ha nem is szervez az anya kirándulást, de legalább együtt legyenek.

2021. júl. 30. 12:32
 15/27 anonim ***** válasza:
67%

Nem veszed észre, csak te vergődsz ezen?!

Mindenki egyöntetűen elmondt, semmi közöd hozzá...

Amíg nem éled meg az anyaságot az ég vilagon fogalmad sincs milyen...


Fogd fel, ez az ő életük, úgy élik ahogy akarnák. Neked az ég világon semmi közöd hozzájuk, nincs jogod kibeszélni őket, kiteregetni az életüket...

Ez a szánalmas...


Egyebként, ha kapnál "támogatókat" mit érnél el vele?!

Pont semmit...

2021. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%

Ugye azt tudod, hogy nyáron halmozottan nehéz a gyerekekre vigyázni? Nincs ovi vagy iskola, ami lefoglalja őket, és a tv előtt se ülhetnek egész nap. Van egy csomó energiájuk, amit nem tudnak levezetni.

Csak a tini kor után jobb a helyzet ilyen téren. Mert akkor önállóak annyira, hogy egyedül átmenjenek a barátaikhoz, vagy hasonlók, s ha otthon is vannak, akkor is bezárkóznak a szobájukba.

De egy 6-8 éves még bőven abban a korban van, hogy csak fagyit akar enni, nem akar fürödni, stb. Szóval még az alapvető dolgok is nehezek velük.

2021. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Derjaderja ***** válasza:
56%

14. Nem passzolja le, ha nincs velük egy szabadnapjan.

Ha együtt élünk a párommal, és hol ő játszózik a gyerekekkel, hol meg én viszem el a nagymamához magunkat, akkor mindketten lepasszolósok vagyunk?

Azt mondod, nyáron az anyjukkal vannak, az 2 hónap. Párkapcsolatban mikor van 2 hónapig nonstop egy emberrel 2 gyerek?

2021. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%

Ezt a kérdést nem is értem. Mi közöd hozzá? Napi 10 óra munka mellett/után elhiszem, hogy szüksége van némi gyerekmentes pihenésre.

Másrészt meg te most azért tetted fel ezt a kérdést, hogy egy anyát más, ismeretlen emberekkel együtt savazzál??? Nincs jobb dolgod?

2021. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%
Hú kérdező, vagy a kérdést nem tudják értelmezni, vagy totál álszentek. Persze mikor az elvált apákat kell megítélni, na ott már minden lenne az adott illető, aki a láthatás alatt a barátjához passzolja a gyereket vagy azért nem viszi el láthatáara, mert buliba megy és másnap nagyon fáradt lesz. Igen, helytelen, alár férfi, akár nő az illető, miért vállal az ilyen gyereket. És hagyjuk, hogy nem tudta mivel jár, mert, akik nem akarnak gyereket, tip-topra elnondják ezeket a dolgokat, akiknek van gyerekük se a cukomázról beszélbek, szóval lehet sejtésűk róla, hogy nem valmi cukorszirup lesz.
2021. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
55%

Ha egy apa tenné ugyanezt, feltetted volna ezt a kérdést?


Egyébként rendkívül örvendetes, hogy az anya felismerte a korlátait, az apa elfogadta mindezt, és felnőtt emberek módjára, mindenféle előítélet nélkül elváltak, és a gyerekek elhelyezését is megbeszélték. Legalábbis így tűnik a leírásból.


Ne haragudj, hogy ezt írom, de az a tény, hogy te gyerekekkel dolgozol, semmit nem jelent. Mellesleg aki szakmája gyerekhez kapcsolódik, pont, hogy nem lenne szabad bírálni egyik szülőt sem.


És majd akkor visszatérhetünk a kérdésre, ha neked is lesz gyereked. Az, hogy időnként vigyázol rájuk, akár hosszabb időt, semmit nem jelent.

Ez olyan, mint amikor még különálló párok meggyőződéssel mesélik, hogy "ó, hát mi olyan már, mintha együtt élnénk, hisz minden hétvégét együtt töltünk." Aztán jön a kopp, összeköltözés után, amikor jönnek a szürke hétköznapok. Na, az igazi próbatétel.

2021. júl. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!