Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Munkaidő túllépés esetén...

Munkaidő túllépés esetén figyelembe vehető a három órás pihenő?

Figyelt kérdés
Hétfőn álltam munkaidőben egybefüggő hat órát. Majd rakodás elnyúlása miatt 15:35 -nél zártam a napot. Kedden tartottam 9 órát majd ma 13:20-al álltam ki.
2021. okt. 6. 20:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Próbálom még tovább egszerűsíteni:


Csak az érdekel megmaradt e a kilencesem, vagy nem.

Másra ne válaszoljatok, köszi! :)

2021. okt. 6. 22:47
 12/20 anonim ***** válasza:

Megmaradt.


Amúgy csak halkan jegyzem meg, hogy 3db 9-esed van egy hétre, nem kettő :D

2021. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Úgy válaszolsz hogy el sem olvasod? Kedden rendben kilencest tartottam. Szerdán 13 órán túl álltam ki ez már kettő. A hétfő volt számomra kérdéses és épp ez a kérdés. Szerintem mikor kiirtam a kérdést ez lett volna a harmadik. Épp ezért volt kérdéses a hétfő.
2021. okt. 7. 04:30
 14/20 anonim válasza:

Megmondom őszintén, zavart érzek az erőben. Nem is azért szólok hozzá, mert tudom a helyes választ, hanem mert kedves diplomás testvéreink gyakran verik a földhöz magukat, hogy ehhez a munkához csak nyolc általános kell.

Mélyen tisztelt sokdiplomás testvéreink viszont ilyenkor sem írják sorra a helyesebbnél helyesebb válaszokat. Persze nem is várható el egy orvostól, vagy mérnöktől, hogy erre tudja a választ, de a jogászok sem? Ehhez nem kell nyolc általános, elég az 561 EU rendelet pontos ismerete és helyes értelmezése, ami tőlem a nyolc általánosommal nem várható el, elvégre nekem jogomban áll hülyének lenni.


Mélyen tisztelt sokdiplomások, szíveskedjenek a kérdezőt helyesebbnél helyesebb válaszaikkal megsegíteni és megmutatni, hogy a diploma nem csak seggtörlésre jó!


Kérdezőnek pedig azt tanácsolom, ha csak teheti álljon ki még a 13 órán belül, mivel ez eléggé kétséges.

2021. okt. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
10%
Borzasztó egyszerű. 6+9=11 ha benne van a napodban, ha nincs akkor nem tartottál 11 -et, tehát ugrik a kilences.
2021. okt. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
10%
Az 561 eleve azt írja elő, hogy 24 órán BELÜL kell 9, 11 vagy osztott 11 esetén 3+9 órás pihenőt tartanod, tehát adott napon belül. Ami átnyúlik egy másik napba, azt nem adott napon tartottad, nem számolható 11 órás pihenőnek.
2021. okt. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy mit össze nem számoltok... Kinyomtatja a tachográfot vagy kiveszi az óra mögül és megnézi mit rögzített. Számolni sem kell, mert látja megvannak-e a pihenői. A rendőr sem számol, csak ránéz a tachográfra. A legmodernebb tachográfok meg már konkrétan mindent kijeleznek, hogy miből mennyi ideje van még, gondolkodni sem kell rajta.
2021. okt. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17: kinyomtatja és akkor mivel lesz okosabb? Ott van a kérdésben, hogy kifutott a 24 órás ciklusból. Nem erre vonatkozott a kérdés.
2021. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hogyhogy mitől lesz okosabb? Ott lesz előtte a diagram.
2021. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ott van a kérdésben hogy rendelkezik minden szükséges információval, ugyanezt fogja látni egy kinyomaton is. A kinyomatra nem lesz odaírva, hogy ez most elmegy osztott pihenőnek vagy nem... :D
2021. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!