Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lassú jármű előzése?

Lassú jármű előzése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudnátok tippeket adni, hogyan előzzek biztonságosan lassú járműveket? Friss jogsim van, mindent próbálok jól csinálni, de annyira kanyargósak az utak, hogy én tényleg alig látom a szembe sávot. Más meg simán kielőz engem is a traktorral együtt. Nagyon gáz vagyok? Min változtassak? Lesz majd idővel jobb, ha rutinosabb leszek?
2021. szept. 12. 18:13
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Ha nincs kitáblázva semmi, csak a szaggatott terelővonal, akkor az jellemzőan országúton 90km/h-val biztonságosan bevehető főleg, ha egyedül mész. Ha kint a 60-70-es tábla akkor annyival. A lassú jármű mellett gyorsan el tudsz menni, meglesz a sebességkülönbség, csak nagyon nézd meg előtte, nem álle-ki valami keze-lába annak a traktornak.

De ezt majd ki fogod nőni, vezetni kell, nincs más gyógyír rá. Most pont jön a traktorosszezon, meg a tárcsásvontató-szezon. Nappal, egyenes úton, különben nem is olyan egyszerű felmérni milyen messze van, mennyivel közelít valaki, mert nincs viszonyítási pont, kanyargós úton sokkal könnyebb, hisz van mihez nézni és nem stresszelsz rá egy messze levő dologra.

2021. szept. 13. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!