Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lassú jármű előzése?

Lassú jármű előzése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudnátok tippeket adni, hogyan előzzek biztonságosan lassú járműveket? Friss jogsim van, mindent próbálok jól csinálni, de annyira kanyargósak az utak, hogy én tényleg alig látom a szembe sávot. Más meg simán kielőz engem is a traktorral együtt. Nagyon gáz vagyok? Min változtassak? Lesz majd idővel jobb, ha rutinosabb leszek?
2021. szept. 12. 18:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de azért nem vagyok én annyira jó. Csak abban, hogy ha már bénázok, legalább azt próbálom biztonságosan csinálni. Remélem belejövök ezekbe is, mert úgy egyre jobban szeretek vezetni. Szerencsére nem szóltak még be, meg nem dudáltak le. T betű is kint van, vállalom, hogy rutintalan vagyok. Legalább lássa a szerencsés aki halad mögöttem, hogy miért nem 120-al megyek.
2021. szept. 12. 19:15
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Jó lesz az. Van egy hülye haverom, ő még csak a jogsit csinálja tehát nincs is neki de már imént küldte messengeren a képet a kocsijukból, ahogy vezeti és a műszerfalon ott jelzi, hogy 206km/h.

Eszem megáll mik vannak.

2021. szept. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha kanyargós úton éred be akkor ott előzd meg ahol tábla vagy felfestés nem tiltja. Ha nem tiltja semmi és mégsem érzed biztonságosnak és vannak mögötted akkor nézz bele a tükörbe és várd meg amíg elmennek. Nyilván akinek van helyismerete bátrabban fog menni.


Ha nyílegyenes főúton éred be (ahol egyébként nem mehetne lassú jármű de célforgalomként mégis haladhat) és lassítani kell mert jönnek szembe akkor amíg lassítasz kapcsold be a vészvillogót nehogy beléd menjenek.


Nézd megint a tükröt ha a mögötted lévő nagyon nyomul rád akkor úgyis menni fog elsőnek, ha lemarad akkor tükör és mehetsz. Ennyi.

2021. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kamion nem lassú jármű kedves kérdező :)


Ők amúgy azért mennek "bátrabban" mert marha magasan ülnek és jó előre belátják az utat.


Kezdőként ne menj bele csak biztos előzésbe, mert ha ne adj isten szembejönnek aztán bepánikolsz abból (is) bajok lehetnek.

Előbb szerezz rutint. :)

2021. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lassú. Nem is írtam ilyet. Arra gondoltam, amikor szembe bukkan fel a kamion...
2021. szept. 12. 21:32
 16/21 A kérdező kommentje:
De köszi a választ, mentek a zöld kezek. 🙂❤️
2021. szept. 12. 21:33
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

"Lendületből előzz"


Lendületből előzni a világ leghülyébb ötlete egy beláthatatlan kanyarban.


Az tény, hogy a legtöbb agyhalott versenyző így cselekszik, ahogy jön, azzal a lendülettel bele is kezd az előzésbe "oszt" lesz ami lesz.


De nem kell ehhez beláthatatlan szakasz sem.


Rengeteg előzésnél azt látom, hogy jön mögöttem X autó, előttem megy X autó, majd jön valami agyhalott, aki lendületből elkezdi letúrni a sort, miközben előre látható, hogy nem fog a végére érni, mert jönnek szemből.


De úgy van vele, jut ameddig jut, aztán majd ráhúzza valamelyik szerencsétre.


Sajnos sok paraszt igyekszik kihasználni a többi autós jóindulatát, ők szokták emlegetni a "kötelességed mindent megtenni a baleset elkerülése érdekében" mondatokat, miközben ők semmit nem tesznek meg ezért.


Legszomorúbb, hogy konkrétan bárkiből lehet ilyen "paraszt" a fiatal hülyegyerektől kezdve a család apákig.


Kedvencem, amikor már tükörből látom, hogy jön apuka fapofával, mellette anyuka, hátul 2 gyerek, kutya, macska. Közben látom, hogy szemből is jönnek.


Előre elkezdek lassítani, csinálni a helyet, hogy a parasztja beférjen és ne nyírja az egész pereputtyot. Bevágódik elém, és még a villogót sem képes megnyomni, hogy köszi, hogy gondolsz rám.


Még jobb, amikor csinálom a helyet, de csak megpróbál még 1 autót "lenyomni" aztán vagy besatuzik elé, amikor már a szemből érkező is padkára húzza a kocsit, vagy vissza vágódik elém.


Persze baleset esetén megmagyaráznák a sietősök, hogy "há me gyorsított a köcsög, hogy ne férjek be" holott bele sem kellett volna kezdeni az előzésbe...

2021. szept. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%

"Mégis irigylem azokat, akik kielőznem engem."


Én marhára nem irigylem őket, ellenben zavar a felelőtlenségük.


Nyilván nem lesznek ettől álmatlan éjszakáim, de (szerintem) relatív józan ítélőképességem van, és zavar, ha mások hülyék körülöttem.


Egyrészt a közlekedésben nem lenne szabad vakon menni, hanem előre kellene gondolkozni 1-2 lépéssel (Ami agy nélkül nehéz).


Másrészt baleset esetén simán magukkal visznek másokat, akár engem is. Vagy csak simán miattuk kell álljak 2 órát teljes útzárnál, mert nekik annyira fontos volt az a 2 perc.

2021. szept. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
63%

"nem voltam hajlandó kerékpárost egyrészt szabálytalanul, másrészt veszélyesen előzni"


Na a kerékpárosokhoz, gyalogos okhoz való hozzáállásunk szintén atom balkáni.


Azt látom, hogy vagy veszélyeztetik, vagy átrántják a szembe sávba a szemből érkező meg oldja meg.


Illetve alapból van egy "mit keresel te az úton" gondolkodásmódunk. És sok autós kifejezetten bünteti a gyalogost, kerékpárost amiért az ő térfelére tévedt.


Túrázóként tapasztalom ezt, ahol a jelzés forgalmas úton vezet. Sokan centizve mennek el 100+ tempóval az ember mellett.


Ami valahol elgondolkoztató, hogy teljesen szándékosan, és tudatosan idegből vagy szórakozásból mások életét veszélyeztetik.


Én sem vagyok szent, bennem is megvan a "na b+ még egy biciklis" gondolat.

De nem veszélyeztetem, nem csinálok "idegből" manővereket.


Valahol ezért tartom jó sofőrnek magam, hogy mielőtt idegből cselekednék, veszek egy nagy levegőt, átgondolom mit is kell ilyenkor és úgy cselekszem. Ez egy normális agyműködésű embernek 1-2 másodperc.

2021. szept. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én is igyekszem így tenni. Azért írtam, hogy irigylem azt aki előz engem, mert biztos azért én is béna vagyok kicsit. Biztos lett volna olyan útszakasz, ahol a kanyar ellenére előzhettem volna. Persze sok a beláthatatlan, meg stb, de azért van olyan kanyar is aminek látod a végét. Csak nincs még annyi tapasztalatom, hogy 100% felmérjem. Illetve biztonságosabbnak látom nem előzni, hát nem előzök. Majd eljön az ideje, hogy ezek a dolgok is menni fognak. Remélem.
2021. szept. 13. 03:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!