Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lassú jármű előzése?

Lassú jármű előzése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudnátok tippeket adni, hogyan előzzek biztonságosan lassú járműveket? Friss jogsim van, mindent próbálok jól csinálni, de annyira kanyargósak az utak, hogy én tényleg alig látom a szembe sávot. Más meg simán kielőz engem is a traktorral együtt. Nagyon gáz vagyok? Min változtassak? Lesz majd idővel jobb, ha rutinosabb leszek?
2021. szept. 12. 18:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy lesz majd jobb?


A beláthatatlan kanyarok később is beláthatatlanok lesznek.


Az más kérdés, hogy sok "rutinos" sofőr teljesen vakon megy bele egy előzésbe lesz ami lesz alapon. Ami nyilván nem biztonságos.

2021. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan nem fogok csak azért előzni, hogy ne égjek be úgymond. Csak olyan rossz érzés, úgy érzem feltartom a sort. Próbálom normálisan csinálni, hagyok helyet magam előtt ha előzni akar, beférjen elém, illetve fékezek, lassítok akkor is, amikor 90-el megyek, és látom, hogy előzne. Csak nem tudom ilyenkor, hogy a másik túl bátor, vagy én vagyok a nyulacska. Nem tudok mit tenni, hol veszélyes kanyar tábla, hol 60-as korlát, hol záróvonal. Erre írtam, hogy remélem jobb lesz majd, és nem veszem így fel meg nem kattogok ezen annyit.
2021. szept. 12. 18:31
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én értem miről beszélsz, még viszonylag én is friss jogsis vagyok. Kicsivel több mint 3 éve van jogsim. Megértelek teljes mértékben, én csak megyek lassú jármű mögött mert előttünk kanyar jön és sose tudhatom mikor vágódik ki a kanyarból 100-al egy másik autós, de mégis mögöttem feltorlódik a sor és ilyenkor azt érzem feltartok mindenkit.

Pedig én csak biztosra akarok menni. Fő a biztonság. Szerintem jól csináljuk egyébként attól függetlenül, hogy kellemetlen néha.

2021. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, én pl. a kamionoktól félek ilyen téren. Sokszor látom, hogy szinte az egész utat elfoglalva jönnek akkora sebességgel, hogy én el sem hiszem. Én tényleg csak azt figyelem, hogy meglegyen a kétszeres szakasz az előzéshez. Mégis irigylem azokat, akik kielőznem engem.
2021. szept. 12. 18:44
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
hol van az útszakasz google maps megnézük aztán ítéletet hozunk , éljenek a fotelharcosok
2021. szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Lendületből előzz, illetve válts vissza. Normális sebességgel azért néhány 10 méter elég egy lassú jármű (25 km/h) előzésére.
2021. szept. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, néhány sok millió osztrák, német, szlovén ki tudja várni, hogy mikor lehet teljesen biztonságosan előzni, akkor a magyaroknak is sikerülnie kellene.

Előbb szerezz rutint, és ne a hülyékkel foglalkozz.

Én kb. 15 éve vezetek. Pár hete hatalmas dudakoncertet generáltam, mert nem voltam hajlandó kerékpárost egyrészt szabálytalanul, másrészt veszélyesen előzni. A sáv keskeny, az ellenkező irányban teljesen tömör sor állt egy helyben (még a kereszteződéseket is elzárták).

Nem érdekelt. De készülj fel rá, hogy pl. lámpánál szabad jelzésed van, de többen beragadtak. Nincs is hova menned, de azért nyomják a dudát.

Persze törekedj arra, hogy feleslegesen ne akadályoz senkit, vedd fel a forgalom tempóját.

De ha kétséged van, mindig a biztonságosabbat válaszd.

Terebélyes járművet egyébként úgy tudsz előzni, hogy nagyobb távolságról kukucskálsz ki. Traktor, busz stb. mögül semmit nem látsz, míg egy átlagos személyautó előtt lévő forgalmat nagyjából észlelni tudod.

Ha nagyobb a hely köztetek, akkor bal indexel jelzed a szándékot, kinézel előre, és ha teljesen tiszta, akkor előzzél.

Sok barom egyébként nem fogja fel, ha még ha a sávban is vagy, ha kint az irányjelző, ő már téged nem előzhetne meg. Megteszik. Erre is figyelj.

Kanyargós úton, csak akkor előzz, ha nem tilos, és teljesen tiszta a kép. Ellátsz kellő távolságba, és vagy egyenes az út a kanyar után, vagy ha van következő ív, az 2-300 méter minimum. Majd le fognak hurrogni, de ha valaki mondjuk 90-nel megy, akkor ez 8-10 másodperc. Abba bele kell férni a sávváltásnak, a veled egy irányban mozgó jármű melletti elhaladásnak, és visszasorolni a sávodba. És nem is teheted meg közvetlen elé, csak amikor már a belső tükörben is látszik (egyenes úton persze). Nem lophatod el a féktávját.

A hullámvasút talán még rosszabb, mint a kanyargós út, és gyakran a kettő együtt van.

2021. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. Azt hittem lecseszést kapok majd, sok kérdés alatt flegmáznak a hozzám hasonlóakkal. Megfogadom a jó tanácsokat.
2021. szept. 12. 18:57
 9/21 MGéza ***** válasza:
100%
Figyelj, felezőhöz húzódással,indexeléssel jelezz, hogy előznél. Ha a traktoros/munkagépes maga előtt szabad, előzésre alkalmas utat lát és együttműködő(ami kresz szerint el is várható) akkor jobbra indexeléssel vagy lehúzódással jelezni fog hogy mehetsz biztonságosan. Ha nincs visszajelzés inkább ne kockáztass. Inkább tűnj mazsolának, minthogy kilapított rutinos sofőr legyen belőled.
2021. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#8 A hozzád hasonló sofőröket kell megbecsülni mert sajnos az a tapasztalatom, hogy fogynak a hozzád hasonlóak és mindenki duplazáróvonalon mindent kockára téve rohan 2 perc előnyért.


Eszembe nem jutna lecseszni ezért. Sőt! Respect!

Aki akar az hadd menjen, te viszont tartsd meg ezt a jó szokásod.

2021. szept. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!