Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehetne véget vetni a...

Hogy lehetne véget vetni a Váci úti száguldozásnak?

Figyelt kérdés

Péntek este történt nagyon negatív élmény ért engem, amit el kell mondanom. Hazafelé tartottam munkából, a középső sávban voltam a Váci úton amikor erős autóhangot hallottam és azt vettem észre hogy elnézést a kifejezésért-de egy csapat idióta ért körém akik azt hiszik hogy a versenypályán vannak. Pirosat kaptunk és bőgették az autó motorját, valaminek durrogó hangja volt azt hittem majd megsüketül a fülem, kezdtem nagyon rosszul érezni magam. Én elindultam lassan ahogy az szabályos erre egy idióta hátulról beért engem és vagy 100 körüli tempóval kicentizve bevágott elém aztán azt láttam hogy a gyorsulnak, iszonyatos sebességgel és hülyén vezetnek az autók között, aztán az egyik átment a piroson…. A zebranál.

Az elém vágás miatt rám jött egy jó kis pánikroham, nagyon erősen émelyegni kezdtem, izzadt és remegett a kezem és rosszul éreztem magam úgyhogy azonnal félreálltam, kitettem a vészvillogót és hívtam a rendőrséget. Ott azt mondták nekem hogy rendszám alapján tudok feljelentést tenni ha volt kamerám, mondtam nekik jöjjenek ki azt mondták hogy fel tudom őket jelenteni és ennyi, nem akartak kijönni. Ennyit ér egy közúti veszélyeztetés ma Magyarországon. Még a rendőrök is az ő pártjukat fogják. Kamerám nem volt, de azóta már szereztem és állandóan használom amikor úton vagyok, és garantáltan jelenteni fogok minden ilyesmit…. A hazaútra alig emlékszem, 50-el mentem a külső sávban és nagyon féltem nehogy újra ilyenekkel találkozzak.

De hogy lehetne ennek a jelenségnek véget vetni? Engem kishíján megöltek pénteken mert bevágtak elém, de úgy látszik senkit sem érdekel. valami mocskos bmw volt meg sok volkswagen is volt köztük.

Kérlek mondjatok ötletet hogy hogy lehetne ezt örökre megszüntetni, a gyerekeim várnak haza.



2021. aug. 15. 15:58
1 2 3
 11/25 Beviz Elek ***** válasza:
11%
Mitől pánikoltál be? Ha lakott területen 100-zal bevág elég attól miért kell félni? Beszippant a vákuum és hátulról nekimész vagy mi? Azok a srácok feldugják az egyik kezüket a seggükbe és még úgy is sokkal jobban vezetnek nálad. Ne csinálj semmi kiszámíthatatlant, haladj egyenesen tovább és ők elmennek melletted.
2021. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
jó... csak nagyon megijedtem.
2021. aug. 15. 17:52
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

#11

Azok a srácok versenyezzenek rendes pályán. Nem közútra valók.

2021. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő mennyiségű és _teljesítményű_ üldöző rendőrautó, PIT-manőverre is alkalmas tolóráccsal az elején, és szándékos ütközéses feltartóztatásra kiképzett rendőrök. Mint az USA-ban.


Egy ilyen versenyzős akció után mindenklit félreállítani, aki részt vett, az illegális átalakítású autókat a helyszínen lezúzni egy szintén az USA-ban elterjedt nagyon látványos gépezettel.

https://www.youtube.com/watch?v=lXfitusZ9qY

Persze a tulaj szeme láttára, utána el lehetne engedni büntetés és jogosítvány nélkül (csak új tanfolyam után lehetne jogsija)

2021. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
12%
Ja megint volt vácis cikk valahol, úgyhogy kell a kam hangulatkeltés...
2021. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Beviz Elek ***** válasza:
9%

#13

Fèlreértés ne essék, én nem azt mondom hogy nincs baj a városi száguldozással, csak én a helyén kezelném a dolgokat. Nem ők okozzák a baleseteket, nem tőlük kell félni, de ettől függetlenül ez nincs rendben és rendőri jelenléttel el lehetne őket zavarni egy olyan helyre ahol a kutya sem jár.

Jól vezetnek, de sajnos nem mérik fel hogy talán a másik kocsiban olyan van akinek még a sáv tartása is gondot okoz (lásd kérdező), neki viszont ugyanolyan joga használni az utat mint másnak, nem ártana ha megférnének egymás mellett.

2021. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Tele kéne szórni kamerával a várost, de úgy hogy ne lehessen kilométerekről kiszúrni és ne legyen 15-20 km/h tolerancia, hanem max. 10%.
2021. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
15%
Ne menj arra.
2021. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
12%

A gyorshajtásosdi azóta van amióta a gps-el bemondatják mennyivel mennek, na azóta nem mennek óra szerint, hanem addig nyomják amíg a gps nem kolompol km óra+10%-nál.


Tisztán látszik ki az aki óra szerint megy és ki az aki gps alapján. Me addig nem büntet... és ezeknél csak ez számít, hogy addig nem büntet. De, büntessen!

2021. aug. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Beviz Elek ***** válasza:
76%

#17

Pénzt beszedni akarsz vagy lassítani a forgalmat? Úgy kell telerakni kamerákkal hogy lássák és akkor lassan mennek.

2021. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!