Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nekem,mint busz utasnak...

Nekem,mint busz utasnak milyen jogaim vannak egy másik utassal szemben ?

Figyelt kérdés
Korábban egy busz sofőrrel beszélgetett egy utas, majd a sofőr elterelődött figyelme miatt vészfékezésre kényszerült. Egy idős asszony épp akkor állt fel , hogy készülődjön a leszálláshoz. Sikerült elkapnom az asszonyt, így nem lett nagyobb baj, viszont nekem azóta vannak problémáim a váll ízületemmel , ami úgy néz ki megterhelődött, ahogy ülő helyzetben hátrafeszült. Ma egy másik busz sofőrt egy másik utas tartott szóval. Szóval mi van akkor , ha én szólok rá az utasra, hogy ne dumáljon a sofőrrel, ha már a sofőr ezt nem teszi meg ? Már látom előre a választ, hogy "mi közöm van hozzá ? "
2021. júl. 9. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt megteheted, közöd az, hogy veszélyezteti az utazás biztonságát, amiért ha jelented a sofőrt, akkor amúgy őt is seggberúgják.
2021. júl. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

fel kell mérni még a beszólás előtt, ki az erősebb..akár anyagilag, akár izomzatban.


Aztán indulhat a fegyelmezés.



Szerintem

2021. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, szinte minden buszon ott van a sofőrrel beszélgetést tiltó felirat, piktogram. Szerintem ha kulturáltan megkéred az illetőt, hogy mindannyiunk biztonsága érdekében legyen szíves befejezni a beszélgetést a járművezetővel, akkor a többség ha meglepve is, de higgadtan fog reagálni.
2021. júl. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most gondoltam rá, hogy talán el kellene kezdenem videózni. Mind az utast, mind a sofőrt. Ha megkérdezik mit csinálok, hát közlekedés biztonsági ellenőrzést.
2021. júl. 9. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Már látom előre a választ, hogy "mi közöm van hozzá ? "


"Az, hogy legutóbb is fékeznie kellett, mert elterelte a figyelmét a beszélgetés. Ettől megrándult a hátam. Csak annyit kérek magától, hogy a vezetésre figyeljen."


Nem kell ezt túlbonyolítani.

2021. júl. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!