Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért sietünk, hajtunk gyorsan!?

Miért sietünk, hajtunk gyorsan!?

Figyelt kérdés

Napi szinten látom, hogy 10 -ből 9 -en a megengedett maximális sebesség felet mennek.

Legtöbben ~110 Km/h között a 90 helyett, ~70 Km/h az 50 helyett.

5 percet se nyernek vele, de bokorba megbújó trafi esetén 30 ezres csekket igen.


Ennél már csak az rosszabb, mikor bizonyos német márkás autó ráül a vonóhorgodra, és majd letol az útról, mert nem tud előzni.

így kénytelen vagy kissé gyorsítani, persze azonnal tartja tempót, és ismét ott hátsó feledbe.

Egész 140Km/h -ig játszotta velem, mikor kiraktam a vészvillogót és motorfékkel lassítottam, majd félre húzódtam a patákra, had menjen...

(20km -el később utolértem a vasúti átjáróban)



2021. jún. 28. 07:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván az sem jó, amikor valaki 150-nel megy 90 helyett, vagy nem belátható helyen előz, de az se vezessen inkább lakott területen kívül, akinek már a 90 sok. A követési távolságot betartva és a biztonságos előzés feltételeit megteremtve igazán nem kellene, hogy zavarjon senkit, ha én 110-zel megyek 90 helyett. Az már az én bajom, ha kárt okozok az autómban, mert nem olyan az útminőség (nagyon sok helyen rossz a burkolat, de azért vannak jó minőségű utak is).
2021. jún. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%

Mert megtehetjük ... amíg nem megy át előttünk egy borz, v. róka. Mindkettő szépen letudja bontani az autó elejét. Egy szarvas viszont különleges csemege, elhalálozása esetén megvárhatod a vadásztársaság küldöttét, és máris "ráérsz". Pontos célzás esetén az autómentőre is várhatsz. Vaddisznóval hasonló élményeket lehet szerezni.


Ha azt hiszed, szarvassal nappal nem, hát tévedsz:

https://www.youtube.com/watch?v=WOejGRVvTjg

2021. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
96%

"Ennél már csak az rosszabb, mikor bizonyos német márkás autó ráül a vonóhorgodra, és majd letol az útról, mert nem tud előzni."


Én ilyenkor inkább óvatosan lassítok, pl. 100-ról 80 alá, ha országúton megyek. Hogy miért? Mert minél kisebb a sebesség, annál kevésbé életveszélyes a helyzet, ha mondjuk nekem valamiért hirtelen fékeznem kell. Másrészt ha esetleg előzni próbál, sokkal gyorsabban megelőz, ha eleve lassabban megyek, és még abból lassítok a gázt felemelve, ha megkezdi az előzést. Harmadrészt pedig ezzel nem adom alovat alá, nem engedek, hogy a szándékos veszélyeztetéssel elérje, hogy én is jelentősen túllépjem a megengedett sebességet, csak mert ő türelmetlen. Ha sokan csinálnánk ezt, megszűnne a jelenség, mert nem lenne kifizetődő.

2021. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%
Mert az életünk véges. Csak x másodpercet élünk itt a földön, kár minden feleslegesen elpazaroltért.
2021. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#12!

Tehát ha 90-nel ütöd el a rókát / borzot / szarvast, akkor oké, de ha attól gyorsabban, akkor mindenképp szanaszét fog törni az autó. Értem én.

Nyilván most a féktávolsággal fogsz jönni, ha te 90-nel mész, én meg 110-zel akkor te pont megtudsz állni, én meg pont nem. De mi van ha én csak 85-tel megyek? Akkor te nem fogsz tudni megállni? Hát gyorsabban mész... Értem én, hogy valahol meg kell húzni egy határt, de 90-nel is gyönyörűen el lehet ütni bármit, ne hidd, hogy te védve vagy, mert betartod az előírást.

2021. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%
15: ne elméletizz, szerezz gyakorlati tapasztalatot. És nem írtam sebességet, a videó készítője írta, hogy 80-al haladt.
2021. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70-nel kellett volna, úgy még nagyobb biztonságban lett volna... Bár ha csak 60-nal, akkor még annál is jobban járt volna. De akkor igazából már az 50 is elég lenne...
2021. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
èn akkor hajtok gyorsan, ha a forgalom visz magàval, tehàt 70 es tàblànal előttem lèvő megy 90 nel akkor èn is... de sose sietek sehova, mindig fèl óràval előtte vagyok pl munkahelyen...sosem kèsek...
2021. jún. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Alex Fly ***** válasza:
52%
Mert nincs semmi követketménye. Hiába van hatóság ennek szankcionálására, ha gyakorlatilag nem csinál semmit...
2021. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerelj fel kamerát és kezdj el önkénteskedni ha ennyire rosszul érzed magad.

"Bokorban lévő kamera" te a Kádár rendszerben nőttél fel?

2021. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!