Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szeretek hóba vezetni mert...

Szeretek hóba vezetni mert akkor nem kell gyorsan menni , ti is így vagytok vele?

Figyelt kérdés

Ilyen 60-al megyek, van, hogy 40-el faluba, nekem nagyjaból ez a második havas vezetésem az 5 év alatt, eddig vagy influenzás voltam ha esett a hó vagy nem vettem ki a kocsit a garázsból mert vittek.


Amúgy sem szeretek gyorsan menni, nekem a 90 már gyors, a 130 meg félelmetes jó úton is. Mondjuk Swiftem van, komolyabb autóba gondolom ez nem lenne. :))



2021. jan. 31. 10:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

Szóval nincs meg a kellő rutinod, még száraz úton való vezetéshez sem.

Az a baj, hogy ahol te 60-nal mész, ott mások még 80-nal is biztonsággal elközlekednek, és igaz ez alacsonyabb sebességekre is, 40 helyett 60 is megfelelő lenne. Folyamatosan egy mozgó akadály leszel az utakon.

2021. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek,télen vezetni megnyugtat.
2021. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
a havas, nedves úton máshogy tapad a gumi. Te azt nem érzed?
2021. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

én azért szeretek friss hóban vezetni, megnyugtató érzés, gyönyörűna táj, meg mert akkor az önismerettel rendelkező bénábbja otthon marad, az igazi balfaszok kocsija meg itt-ott az árokban parkol.

Alapból jóval kisebb a forgalom, én imádom ahogy még az egyenes úton is gépészkedni kell kicsit.

És igen, valóban jóval lassabban kell menni :)

2021. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Időnként megyek egy kört havazás után; nemrég is leteszteltem az ESC és ABS rendszert az autóban. Jelentem, mindkettő hibátlanul működik. Illetve a téligumim is jól teljesít.

Viccet félretéve, tényleg jó ötlet biztonságos körülmények között megtapasztalni a határokat. Erre van a vezetéstechnikai oktatás, de havas úton, félreeső utcákban, parkolókban is lehet gyakorolni.


Viszont, kérdésre válaszolva, ha havazik én inkább hívom a főnököm, hogy otthonról dolgozok. Kockázatos ilyenkor a közlekedés, ráadásul önhibán kívül sok bajba kerülhetsz például a nyári gumival szerencsétlenkedő autósok által.

2021. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%
Imádok hóban vezetni, mert alapból imádom a havat, meg a tudatos csúszkálást. Havas, jeges úton állandóan korrigálni kell az autót, amibe nagyon beleélem magam, legális sebességnél. Csak nekem nem okoz gondot az sem, ha 230al kell menni, száraz úton.
2021. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igaz, egy akadály vagyok, de hogyan lehet venni tapasztalatot? Megkérem a szüleim, vegyenek nekem tapasztalatot akkor, jófogáson, market place-n is keresek majd.
2021. jan. 31. 10:59
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Vezetéstechnikai tréning, pályán. Ott vehetsz tapasztalatot is.
2021. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
A -ba/-be , -ban/-ben mond neked valamit, vagy csak úri huncutságból van ennyi féle főnévrag?
2021. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Diszgráfiás vagyok, nem értem a ban be dolgokat. Szórri.


Egy ilyen pálya tőlem 300km-re van

:( ciki. Majd egyszer egy egész napot rászánok.

2021. jan. 31. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!