Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorosok miért mennek olyan...

Motorosok miért mennek olyan gyorsan?

Figyelt kérdés

Mintha az összes éppen késésben lenne állandóan. Bármikor látok egyet, látszik hogy türelmetlenül tépi a gázt és siet, hogy minél gyorsabban odaérjen valahová.


Mi ez a furcsa egybeesés, hogy az összes késik valahonnan ezért siet?


Miért nem indulnak el időben és akkor nem kell ilyen gyorsan menni és kapkodni, szépen lassan, nyugodtan lehetne menni?



2020. ápr. 15. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem sietnek általában sehová. Csak élvezik a sebességet.
2020. ápr. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát ember, akinek nagy motorja van az 120 km/h alatt sose közlekedik. Általában az emberek egyébként hobbiként űzik a motorozást, nem ügyeket intézni. Szóval ahogy az első is mondta, élvezik a sebességet. Vérbeli sebességmámorok. Rendőrök se nagyon foglalkoznak velük, egyik ismerősöm 200-al hagyott le egy rendőrt motorjával, de nem foglalkoztak vele. Sok értelme nem is lett volna :D
2020. ápr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Èlvezik a lizinges motor sebessègèt. Tèlen kèrdezz meg egy divat motorost mi a hobbyd: postàra jàrok csekket befizetni olyan dologra amit nem tudok hasznàlni.
2020. ápr. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ugyanugy betartjàk a sebességet pl varosban 50 el mennek, csak epp a nagy hang miatt ugy tünik mintha menne 100 al
2020. ápr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Mert szeretik lobogtatni a hajukat, mégha kicsi is. Amúgy nekem is rejtély, és irritáló ez a stílus, mert fölöslegesen nagy zajt csapnak, nem beszélve a mások veszélyeztetésével. Oké, hogy szabadságérzet, meg minden, de nem a szavannákon élünk.
2020. ápr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

A feltűnőbb motorosok engem is rohadtul zavarnak, hiszen miért is tűnnek fel számomra? Nyilván azért, mert indokolatlanul gyorsan, hangosan és/vagy váratlan manővert végrehajtva közlekednek. Az ilyet tényleg utálom, mert feleslegesen zavar vagy épp veszélyeztet engem vagy másokat. Megjegyzem, ha autóval zajong, száguld vagy veszélyeztet valaki, azt is pontosan ugyanennyire utálom.


A többség normális, velük semmi bajom, nyilván jobban kell figyelni rájuk a kis méretük miatt, de ennyi,

2020. ápr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
58%

Egyrészt azért, amit már előttem leírtak, élvezik a sebességet és azt, hogy kb. 4 másodpercig mindenki rájuk figyel (vagy felébred, ha ejjel csinálják).


A szomorúbb indok pedig az, hogy ezt mindenféle következmények nélkül megtehetik. A rendőr nem fog tudni utánamenni, ha nem traffiztak akkor használható felvétele sem biztos hogy lesz ami alapján feljelentheti, tehát nagy ívben tøszik rá. Mire a rendőr bekapcsolta a szirénát és az autósok félreálltak hogy elmehessen, a motoros már másik megyében van. De be sem kapcsolja, mert ezt ő is jól tudja, és nem akar 600 autóst félreállítani egy tirpák motoros miatt.

2020. ápr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem így van ez. A nagy többség ugyanolyan sebességgel halad, mint te, ezért nem ér utol és nem látod őt.

Van pár aki adrenalinra hajt, na ők húzzák neki rendesen és cikáznak autók között.

2020. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Miért ne? Az én motorom 1-esben megy 160-at, és 6 sebességes.
2020. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Valószínűleg nem késésben vannak, habár ez is biztos előfordul, hanem csak élvezik a motorozást, ami sajnos sokak számára gyakran gyorshajtást is hoz magával. Szinte biztos vagyok benne, hogy akik motoroznak, amúgy személyiségüket tekintve is élménykeresőbbek, azaz keresik az új ingereket. A skála másik oldalán az élménykerülés van, szerintem ritka az élménykerülő motoros :) Tök jó volna kitöltetni velük egy SSS tesztet (Sensation Seeking Scale) még néhány egyébbel.


Illetve gyakran azt hisszük, gyorsan mennek, miközben valójában csak gyorsan gyorsulnak, illetve keskenyebbek, ami miatt egy sávváltás nem 3 másodperc hanem akár 0,5. Mindkettő hozzájárul ahhoz, hogy úgy érezzük, gyorsabbak, miközben gyakran ez nem így van. A kérdésed általánosítás, ami valószínűleg onnna eredhet, hogy a szabályos motoros nem feltűnőbb, mint egy szabályos autó, így rá pár nappal később nem is emlékszel. Viszont a sávok között gyorsan cikázó motoros dühítő, feltűnő, érzelmeket ébreszt. Érzelmekhez kötött emlékek sokkal jobban megmaradnak, ugyanúgy, mint illatokhoz kötött emlékek. Ezt is tudjuk pszichológiából.

2020. ápr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!