Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tanítják az autós iskolákban,h...

Tanítják az autós iskolákban,hogy mi az az érzêkelős lámpa?

Figyelt kérdés

Én azt veszem észre,nagyon sok autós nem tudja,fogalma sincs róla,miért nem vált zöldre a lámpa,csak várnak a vonaltól 3-4 méterrel hátrébb,és káromkodnak.

Ha tanítanák,akkor gondolom tudnák.Ha nem tanítják,miért nem?


2021. jún. 15. 00:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Meg is érdemlik, ha a vonalig nem mennek el. Nem is értem mi értelme van. Jobban látják a lámpát? A logika a nem tanítása mögött, hogy amúgy is a vonalnál kell megállni.
2021. jún. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk egyszerűbb lenne legalább jelezni hogy az adott lámpa érzékelős, álljál már előrébb. Úgy sincs olyan sok helyen, nem kéne millió darab tábla, nem lenne egy egetverő költség plusz táblamutyival ezen is le lehetne akasztani egy kis lóvét, nem tudom legalább ez miért nem motiválja az illetékeseket.
2021. jún. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Én mikor anno tanultam vezetni, akkor egy lámpánál volt, hogy megálltam, aztán amikor egy kis idő elteltével sem váltott át, az oktató megszólalt, hogy lehet érzékelős lámpa, menjek egy kicsit előrébb. Ennyi. Mióta leraktam a jogsit, azóta sem találkoztam érzékelős lámpával, csupán ott akkor a gyakorlati órán. De most így már jogsisan szoktam erre figyelni, hogy ne két kilóméterre a lámpától álljak meg. :D De a lényeg az, hogy ha a gyakorlati órán nem lett volna ott az a lámpa, szerintem soha nem is hallottam volna az érzékelős lámpákról, mert az autósuliban nem tértek így ki erre.
2021. jún. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Általában nem tanítják, sok helyen nincs is detektoros lámpa, azért sincs sok járművezető tudatában, hogy esetleg közelebb kellett volna megállni.

A vonaktól távolabb megállásra viszont sokszor ránevelik az autósokat azzal, hogy a vonaltól már nem lehet rálátni a lámpára.

2021. jún. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Szerintem alapvetően az a jó,ha a vonaltól távolabb állunk meg.Én buszt (is) vezetek,és amikor egy kereszteződésnél az autós feláll a vonalig,én meg nem férek el a busz méretei miatt,tolatnak hátra,mert busszal biztos nem fogok.Valamint jobban lehet látni a lámpát,ha hátrébb állunk meg.De érzékelős lámpánál fel kell állni vonalig.


Egyszerűen nem értem,hogy miért nem tanítják ezt (is).


Amúgy könnyen ki kehet szúrni,melyik lámpa érzékelös.

Vagy ki van írva a lámpa alá,vagy a vonal elött az aszfaltba van egy négyszög bevágás,amelyből egy másik bevágás vezet a lámpáig.Ezt lehet látni az aszfaltban.

2021. jún. 15. 09:25
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem tanítják. Továbbá általában nincs jelezve, hogy érzékelős lámpánál van. Olyan is van, hogy az érzékelő nem veszi észre (motorosoknál gyakori).


Pont ezért vannak ezek úgy beállítva, hogy maguktól is váltanak pár percenként.

2021. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
engem nem tanítottak erre... de arra igen hogy mit jelent a vonal, főkèpp forgalmas (dugó helyzetben).
2021. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
És ha tanítanák, akkor szerinted mi változna? A lámpáknál ez nincsen jelezve, hogy érzékelős-e. Sokan azért állnak távol a vonaltól, mert úgy látják jól a magasra elhelyezett lámpasort. Sajnos a mai autók többsége olyan, hogy a szélvédő kicsi, a holtterek nagyok, nem lehet normálisan kilátni mögüle. Pláne, ha magas a sofőr.
2021. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8as


Jelezve nincs,de lehet látni!

Amúgy én tudok olyat is,ahol ki is van írva!

2021. jún. 15. 21:34
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Ja, amikor friss még az aszfalt és homogén. De nézz meg egy szétjárt útszakaszt, ami tele van használati nyomokkal, na ott szúrd ki, hogy ott van detektor!
2021. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!