Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok autós miért érzi szükséges...

Sok autós miért érzi szükségesnek, hogy követési távolságot nem betartva jöjjön mögöttem?

Figyelt kérdés
És nem arról van szó, hogy lassan megyek, 5-10 km/órával még így is megszoktam haladni a sebességhatárt, ezért nem értem miért kell 1 max 2 m-el mögöttem jönni. (Ha van lehetőség és gyorsabban jön valaki természetesen lehúzódok, nem erről van szó, de 1 sávos utakon ez viszonylag nehéz.)
2021. jún. 2. 11:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
1%

milyen választól éreznéd jól magad?

nem unod még?

2021. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tessék?
2021. jún. 2. 11:31
 3/20 anonim ***** válasza:
13%
gondolom azért mennek a seggedbe, mert magyarországon min. 20-30 kilométerrel illik túllépni a megengedett sebességet. így lassúnak számítasz.
2021. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Úgy szeretném látni az ilyen szituációkat, mert annyira irreális, mikor valaki azt írja, 1 méterre jönnek a seggébe.
2021. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Jó, akkor nem tudom hány méterre, de a rendszámtábláját már nem látom:'D
2021. jún. 2. 11:40
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Én értem miről beszél a kérdező.


Nekem a kedvencem, amikor megyek autópályán, utolérek 2 autót és azt látom, hogy mennek egymás seggében 1-2 méteres távolságra. De úgy, hogy se előttük, se mögöttük senki, még láthatáron sincs.


Az ilyet nem értem miért nem előz, vagy miért nem marad le.


De azt veszem észre, belterületen is kezd elszállni mindenki.

Hungárián 70 helyett megy az ember 80-al, és úgy autózzák köre, mintha állna.


Üllőin mentem én is 70 körül 50 helyett, azt látom, hogy elrongyol a rendőr mellettem 100+ tempóval, index nélkül átvált 3 sávot, majd 2 sáv között meggondolva magát vissza húzza 1 sávval beljebb, és az utolért autókat is jobbról-balról előzgette. És nem volt megkülönböztető jelzés, meg semmi.


Aztán csodálkozunk, hogy mindenki így megy amikor a rendőr is szarik bele a szabályokba.

2021. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%
Sajnos Budapesten tényleg sokan ezt csinálják. Én is sokat gondolkozom hogy mért jönnek ennyire mögém. 70-es táblánál 90-nel megyek és mégis. Szerintem is az van, hogy lassúnak számítunk és ezzel próbál rábírni hogy menjünk gyorsabban, mert ugye sokszor nem tudnak megelőzni.
2021. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem tedd át pszichológia témakörbe ezt a kérdést, mert közlekedési szakember nem tud rá válaszolni... Egyébként azért, mert defektesek...agyilag.
2021. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem mondom, hogy nem létező jelenség, de elég könnyű ezeket lerázni. Addig lassítasz, amíg muszáj màr megelőznie és már meg is szabadultál tőle.
2021. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

Kombinál, ferdehátúnál a hátsó ablakmosó is sokat segít...

Ha ilyenkor belátható távolságban van egy kátyú, akkor azt mindig csak a legutolsó pillanatban szoktam kerülni, az ilyen tapadós barmok nagy része telibe kapja. Utána szokták tudni, mennyi kell tartani a másik mögött.

2021. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!