Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor ki a hibás? Tegyük...

Ilyenkor ki a hibás? Tegyük fel egy család lerobban az M7-sen. Kiszall a 4 éves "Pistike" és kiszalad az útra,és elgazolják. Ilyenkor ki a hibás? A szülő vagy aki elutotte?

Figyelt kérdés

2021. jún. 6. 23:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%
Mondom én, hogy funkcionális analfabéta vagy. "Nem értek egyet vele", aztán leírod ugyanazt, csak jó bő lére eresztve. Nem mindenki írta azt, hogy csakis a szülő a hibás, de igen kevés lehetőség van, amelyben nem.
2021. jún. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben megnézik a gázoló autó sebességét is (tudom, ez nem szerepel a kérdésben). Ha gyorshajtást állapítanak meg (és nem 145km/h a viszonyítási alap, hanem 130km/h), akkor a gázoló autós részleges felelőssége is megállapításra kerül.

Ha a szakértő megállapítja, hogy 130km/h-s sebességnél elkerülhető lett volna a gázolás, vagy csak minimális sebességgel történt volna (fékút alapján), akkor nem sok jóra számíthat az autós.

Mindez persze fikció.

2021. jún. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12-es, nem annyira fikció sajnos, mert a magyar bíróságok hajlamosak teljesen elképesztő, valóságtól messze elrugaszkodott tényállásokat megállapítani, és ártatlanokat börtönbe juttatni.


Pár éve volt egy eset, amikor valami ostoba riha valamit varázsolt az autópályán, aminek az lett a vége, hogy egy vétlen kamion bebicskázott, és a vontatmány telibe talált egy szabályosan közlekedő másik kocsit, amelyben ketten meghaltak. A hülye bíró meg kihozta, hogy a kamionos a felelős, mert a lottószámok alapján tudhatta volna, hogy a megyei tisztifőorvosnak Bak az aszcendense.

2021. jún. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11-es… Látom, nem érted, vagy nem akarod érteni.


Autópályán nem számítunk gyalogosra, nem várja ezt el senki.


DE!


Amennyiben Pistike vagy akárki már jó ideje jól láthatóan az úton lófrál, te meg stabil 130-cal közeledsz felé és a világon semmit nem lépsz, akkor kemény világ vár rád, mert a balesetek elkerülése érdekében minden tőled telhetőt meg kell tenned. Akkor is, ha Pistike ott sem lehetne szabályosan , ahol van.


Nyilván ha ugyanez vaksötétben történik vagy kamion takarta ki előled Pistikét az utolsó pillanatig, akkor nincs felelősséged ez ügyben.


Ahogy nyilván akkor sincs, ha csak kirohant eléd hirtelen, minden előjel nélkül.

2021. jún. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14: elvileg így lenne, de mivel a hatóságok energiaminimum alapján működnek, nagy eséllyel Pistike lesz a hibás. Az én esetemben pont az volt amit leírtál. A delikvens ott állt egy ideje, de sötétben az előttem haladótól nem lehetett látni.


Viszont láttam olyan esetet is, ahol kanyarodott az út a parkoló után, 30-as tábla volt, delikvens kitoltatott mert nem jött semmi, aztán kb 70-nel valaki beledurrantott. Sehol sem érdekelte a rendőrt hogy a tanúk szerint a másik gyorsabban jött, kényelmesebb volt arra varrni a dolgot, aki kiparkolt, mint bizonyítani azt hogy ki mennyivel ment.

2021. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 MGéza ***** válasza:

Alapvetően a szülő a hibás. A elütő személy esetében vizsgálni fogják:

- Milyen sebességgel haladt?

- Észlete a leállósávban veszteglő járművet és megfelelő óvatossággal haladt el mellette?

- Mindent megtett a baleset elkerülése érdekében?

2021. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!