2019. szept. 5. 11:35
1/3 Csipkebokor válasza:
90km/h-val.
Először 16-ot lát, aztán 61-et, végül 106-ot. Különbségük 45, ezt fél óra alatt teszi meg, így óránként 90km-t halad.
Csb
2/3 anonim válasza:
Mivel két kétjegyű szám különbsége nem lehet több 100-nál, ezért az (a0b) szám biztosan kevesebb 200-nál, így csak a=1 lehet.
Mivel egymás után ugyanannyival nőnek a számok, ezért a szomszédosak különbsége biztosan ugyanannyi, tehát:
(10b) - (b1) = (b1) - (1b)
Most érdemes átírni számainkat összegalakba a tanultak szerint:
100+b - (10*b+1) = 10*b+1 - (10+b)
Ezt az egyenletet már meg tudjuk oldani b-re.
3/3 bollocks válasza:
Onnantól, hogy a=1,a B irreleváns, ugyanis a sebesség 10b-1b=90km/h magától adódik.