Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Más országokban is vannak...

Más országokban is vannak ilyen állandó szereplői, főszereplői a vicceknek, mint nálunk a Pistike, meg a Móricka- karakter? Mi a nevük?

Figyelt kérdés

:)

Én egyébként úgy vettem észre, hogy a viccekben szereplő Móricka -karakter mintha egy kicsivel okosabb lenne, mint a Pistike karakter. (De mind a kettő szeretnivaló:))


Pl amikor Mórickát kiküldik az erkélyre a szülők, mert szeretkezni akarnak (és nem akarják, hogy erről Mórickának tudomása legyen), és a szemben lévő gyereket is kiküldik a szülei az erkélyre, és akkor ebből Móricka máris leszűr, kikövetkezteti, hogy akkor valszeg a szemben lakó gyereket is ezért küldték ki.


Meg pl az a libás, hogy "Milye van a libának?" "Szemee.", na ez meg olyan tipikusan Pistikés. :) Bár valahol egyébként pont Mórickával láttam; de lehet, hogy a gyűjtő pl nem akarta ugyanazt. Pl ezt én terjesztem a neten, de én is már hallottam valakitől, és neki se biztos, hogy sajátja volt, tehát nem tudom, hogy tudni-e, hogy honnan ered; de szerintem nagyon jó. :) Meg pl én asszem, hogy a vicc lehet mindenkié nyugodtan! :) Azért találják ki -és mesélik őket, hogy az emberek jó kedvre derítsék egymást; vagy pl lehet, hogy vannak spontán, önmaguktól kialakuló viccek is, amiket nem direktbe találnak ki, hanem csakúgy adják magukat, maguktól jönnek; de egyébként lehet az is, hogy ezek vannak többen, én ezt nem tudom. :)


(De egyébként szeretem a Móricokat és az Istvánokat; ez most tehát kifejezetten arra a két karakterre vonatkozik.)


Vannak-e nekik külföldi megfelelőik? :)


Előre is köszönöm. :)


Ja és csak érdekesség-képpen, meg csak kíváncsi vagyok. :)

Szeretek tehát mindenkit! :)



2019. aug. 7. 17:12
 1/10 Metionin ***** válasza:
100%

Finnországban általában Pekka a vicc hőse, ritkábban Juha vagy Matti.


Az oroszoknál meg Szergej vagy Szása, esetleg Iván.

2019. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jean viccek?
2019. aug. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az olaszoknál Luigi (Lajos) a buta viccek főszereplője.
2019. aug. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek! :)
2019. aug. 8. 00:36
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Az oroszoknál külön kategória a Csapajev- és a Stirlitz-viccek.

[link]

[link]

2019. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld! :)
2019. aug. 8. 13:38
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Valami rémlik, hogy az angoloknál van Paddy, az ír...
2019. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld ! :)
2019. aug. 8. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban azok a viccek, amelyek Magyarországon Jeannal forognak közszájon (vagyis az inasokkal kapcsolatosak), Firmin néven futnak.

A sznobokat "Marie-Chantal", a földműveseket "La Marie, Le François, Le Pierrot"-nak nevezik leggyakrabban.

Az arisztokrata vicceknek Charles-Henry vagy Madame de la marquise a szereplőjük.

2019. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld szintén oda is :)
2019. aug. 8. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!