Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megfigyelted már ezt az egyre...

Megfigyelted már ezt az egyre jobban terjedő ún. "Kali-jelenséget"? Van olyan "Vérpistike" ismerősötök aki így próbált "hekker" lenni?

Figyelt kérdés
A lényege a következő: Pistike valahonnan meghallja, hogy a Kali Linux a "hekker linux", letölti és felinstallálja a gépére (mentségére legyen mondva, legalább ebből is tanul valamit ami az átlag júzer szintje felett van) és jobb esetben rájön, hogy a Kaliban sincs "HEKK"-gomb amire rákattint és feltöri a NASA szervereit, rosszabb esetben elcseszi a saját vagy a szülei számítógépét, mert felülírta a Kalival a Windowst.

2020. okt. 8. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
:)))))))))))
2020. okt. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2020. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Pedig igenis vannak beépített hacker programok a Kaliban. Csak a 99%-át nem tudja használni mivel azt se tudja hogy mire való és egyáltalán hogyan kell elindítani.


Én speciel Kalit csak pc-n használok gyakorlásra. Ha valódi akció van akkor ha adott hálózatra kell csatlakozni hosszabb ideig és távolról nem megoldható akkor Raspberryt használok Raspbiannal amit könnyű elrejteni egy powerbankkal, és arra csatlakozok fel, vagy ha rövid ideig kell ott lennem akkor okostelefon Termuxszal. Sokkal mobilisabb és észrevehetetlenebb.


Volt hogy első padban ülve törtem fel infóbiztonság órán fogadásból a prof gépét az egyetem routerén keresztül és csak annyit láttak hogy egész órán a telefonomat nyomkodtam.



A Kali beépített programjait meg amúgy se használnám, saját alternatívákkal dolgozok amiket én írok így tuti nem küld adatcsomagokat harmadik félnek.


Az ilyen githubos keykoggerek, phising programok és bruteforce algoritmusok meg elmennek bármilyen Linuxon, Termuxban Androidon is szóval én se értem a Kali mániát.

2020. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:
100%

Régi história ez, és szerintem nem különbözik azoktól a kérdésektől, amelyek azt firtatják, hogy Dancsó vagy Vidman vagy Cyriak vagy Zach King, stb. milyen programot használ, és „ilyen” képet melyik szerkesztővel (az ő kifejezésükkel: photoshoppal) lehet csinálni, vagy amikor mindig a „legjobb” programot keresik, ami majd nyilván beépítve tartalmazza, amihez ők nem értenek. A Kali-jelenség egy a sok közül, a felhasználóknak mindig lesz egy rétege, amelyiknek nem fér a fejébe, hogy nem a program képességein múlik a teljesítmény, hanem azon, aki használja.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

2020. okt. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
#3 Menő.
2020. okt. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Egyre jobban terjedő? :D

Én 2000 környékén ismerkedtem meg az internettel, de már akkor is tele volt a net magukat "hekkernek" gondoló script kiddie-kkel.

2020. okt. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem vettem észre hogy ez a jelenség különösebben létezne.
2020. okt. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen önjelölt hackerzsenik mindig azt hiszik, hogy az eszköz teszi a hackert. Holott egy hacker egy hálózatra kötött terminálon egy telnet és egy vi segítségével is tud hackelni.

De ugyanez sok területen megfigyelhető. Pl temérdek olyan kérdés van, hogy "Milyen fotógépet vegyek, hogy ilyen meg ilyen képeket csináljak?" Pedig tényleg a tehetség és a gyakorlat kérdése, nem az eszközé.

2020. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem
2020. nov. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!