Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Agresszív, idegbeteg kamionsof...

Agresszív, idegbeteg kamionsofőr hogy tudott PÁV-ot kapni?

Figyelt kérdés

Ment előttem valamilyen kisautó, elfogyott a sávja úgy, hogy nem volt kitéve, hogy útépítés van a sávjában. Előtte indexelt jobbra, de a kamionos ahelyett, hogy beengedte volna, gázt adott, és rátapadt az előtte menő kamionosra. Én engedtem be magam elé.

Szerencsére nem lett baj, de mellé ért a pirosnál a kisautós a kamionnak, és intett át neki, hogy kösz szépen...nem mutogatott, csak kiszólt normálisan.

Erre a kamionos begőzölt, majd szlalomozva a városban a többi autó között, elkezdte kergetni az autóst, közben a kürtöt nyomta folyamatosan.

Valamilyen piros tartályos volt.

Úgy tudom, akkor kapják meg a páv-ot, ha minél nyugodtabbak, békésebbek az utakon.


2021. ápr. 29. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

He?

Nagyon jó story azt meg kell hagyni. Főleg ahogy a kamion cikázgat a sávok közt, addig el is hittem.

2021. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
hogyan tudott kiszólni a kamionosnak?
2021. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, épp unatkoztam, és ezt találtam ki direkt neked.

Nyilván nem úgy szlalomozott, mint egy swifttel.

Azt hiszel el, amit akarsz.

Kinyitotta az ajtót a pirosnál, kiszállt az autójából, úgy.

2021. ápr. 29. 20:32
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

"Erre a kamionos begőzölt, majd szlalomozva a városban a többi autó között, elkezdte kergetni az autóst, közben a kürtöt nyomta folyamatosan."


:DDDDDDDDDDDDDDD

2021. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Mi ez v.mi kalandregény?
2021. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Mondatonként tudom elmondani a véleményemet (már amiről van).


> "Ment előttem valamilyen kisautó, elfogyott a sávja úgy, hogy nem volt kitéve, hogy útépítés van a sávjában."


Elsőbbségadási kötelezettsége keletkezett.


> "Előtte indexelt jobbra, de a kamionos ahelyett, hogy beengedte volna, gázt adott, és rátapadt az előtte menő kamionosra."


Nem volt szép dolog, de nem is volt kötelező beengednie.


> "Én engedtem be magam elé."


Nagyon helyes, hogy segítetted az előrehaladását, így nem kellett megállnia és kivárnia a sorát.


> "Szerencsére nem lett baj, de mellé ért a pirosnál a kisautós a kamionnak, és intett át neki, hogy kösz szépen...nem mutogatott, csak kiszólt normálisan."


Hideg van még ahhoz, hogy lehúzott ablakok mellett átkiabáljunk egymásnak a közutakon, szóval tök felesleges volt járatnia a száját, a másik fél nem érthette mit mond. A kamionos minden bizonyára azt hitte, hogy odaát szidják a személyét.


Amúgy te honnan tudod, hogy mit mondott? De mindegy is, mert neki egy szava sem lehetne, hiszen az ő sávja fogyott el, sem a kamionos, sem te, sem a többi ott közlekedő nem lett volna köteles beengednie maga elé.


> "Erre a kamionos begőzölt, majd szlalomozva a városban a többi autó között, elkezdte kergetni az autóst, közben a kürtöt nyomta folyamatosan.


Valamilyen piros tartályos volt."


Kamionnal nem lehet szlalomozni városi környezetben, pláne nem tartályossal, ami hajlandó a borulásra.


> "Úgy tudom, akkor kapják meg a páv-ot, ha minél nyugodtabbak, békésebbek az utakon."


Rosszul tudod.

2021. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Tulajdonképpen mi a problémád a válasszal? Ha gondolod belinkelhetem a vonatkozó KRESZ rendelkezést, de a sávmegszűnés nem kategóriaspecifikus szabály, így elvi szinten neked is kellett tanulnod KRESZ órán. Ha CE-s vagy, akkor a tartályos kocsi veszélyeit is ismerned kell és amúgy tényleg megnézném hogyan szlalomozol egy rakott kamionnal városi környezetben, mert bizony nem tudsz vele.


"Gondolom akkor te is pont olyan selejt vagy, aki ha a mellette lévő sávban szrban van valaki, inkább gázt adsz."


Nem adok gázt, nem engedem be. Miért engedném be, ha egyszer elsőbbségem van vele szemben? Nyilván torlódás esetén cipzár elvet próbálom alkalmazni, de nem erről szólt a kérdés.

2021. ápr. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor menj el Gyöngyös környékére, és megtapasztalod az ottani vezetési morált a dupla sávokban.

Tojnak a jobbra tartásra, C/CE vizsgán ha valaki nem húzódott le jobbszélre egyből, ment a bukta.

"sávmegszűnés"

Amit figyelmeztet előre tábla, az általam említett útépítést semmi nem figyelmeztette, egy sima földkupac volt az út közepén, kisteher behúzott az első kamion elé, gondolom meglepetésként érte az autóst a kupac. Gyöngyös környékén bármi ilyen előfordulhat.

Azért azt te is érzed, hogy ritka nagy parasztnak kell lenni valakit ilyen szrban hagyni....

Meg ahhoz ritka nagy hülyének kell lenni, hogy a KRESZ szabályra hivatkozik valaki, ha balesetveszélyes helyzetet idéz elő evvel.

Nyilván az utóbbi megoldása a fontosabb, nemde?

2021. ápr. 30. 02:55
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem hihetetlen a történet. Én is láttam már kanyargós főúton egy tartályos kamiont, ami záróvinalnál 90-nel előzgette a személyautókat. Csak úgy lengett ide-oda a pótkocsi, az is egy idegbeteg lehetett.


A kérdésre a válasz: hogy a PÁV nem egy olyan komoly szűrő, simán átengedhetnek olyanokat, akik pszichológiailag alkalmatlanok lennének.

2021. ápr. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Erre most basztál rá. Horti vagyok, külföldön dolgozom, de ha itthon vagyok megyünk állandóan vagy az obiba a kertet építeni, vagy hatvanba mászkálni. Én is járok Gyöngyösre. Sőt, Halászra is ismerőshöz, családhoz.


Te most azért sírsz, mert Gyöngyösre beérve a kétsávos szűkülésénél a kamion egyébként rakománnyal nem engedte be az autót, akinek elsőbbsége volt egyébként is. Aztán a kamion nem fog satuféke t nyomni veszélyes rakománnyal.

Azt meg hogy szlalomozott kétlem, a Lidl élött ott a kamera, a belső sávban végig ritkaszar.


A kétsávoson gyér a forgalom, még karácsonykor is maximum közepes..

2021. ápr. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!