Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a kamiont rámpán rakodják,...

Ha a kamiont rámpán rakodják, akkor a sofőr, hogy rögzíti az árut?

Figyelt kérdés
Múltkor gondolkodtam el ezen, a sofőr rááll a rámpára és a targoncás felrakja az árut. A sofőrt nem engedik be, ott kell ülnie a fülkébe. Hogy rögzíti az árut? Utána félre kell állni és elponyvázni?

2021. márc. 9. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Mit akarsz ponyvázni? Ha rámpára állsz csak a hátulját kell előtte kinyitni. Ott megraknak, kicsit előre gurulsz, hátramész, végelzárót raksz és becsukod az ajtót. Általában ilyen helyzetekben annyira szorosan van rakva az áru, hogy a végelzáró elég is.
2021. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Ha rámpára állsz csak a hátulját kell előtte kinyitni"

Ez egyértelmű. Nem ez volt a kérdés.

A végelzáró meg az ajtó oké.


De mivan akkor, ha kötni kell az árut?

Félre áll a sofőr elkell ponyvázni, majd mászhatja a teli pótot? Mert, ha oldalról rakják akkor szoktam látni, hogy rakodás közben ők spanifereznek még a targoncás rakja. Rámpás rakodásnál ezt, hogy oldják meg, ha nincsenek beengedve?

2021. márc. 9. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Rámpán is ki lehet ponyvázni. Vannak helyek ahol nincs hely félreállni. Volt olyan is hogy nagy papírtekercset raktak rámpán, ott beengedtek, berakott egyet, kis létráról spani + élvédő fel, utána már csak egyik oldalt kellett bontani és úgy racsnizni, miután félreálltam. Van olyan is hogy olyan alacsony a cucc hogy bepakolják, félreállsz, kibontod két oldalt és simán átdobálod rajta a spanit. Ritkán van olyan hogy rámpán raknak, kötni kell és még magas is az áru. Nekem egyszer volt ilyen egy év alatt. Alufelniket vittem, nehéz és két paletta volt egymáson, ezt illik lekötni én úgy gondolom. Ekkor volt jó hogy van 4,2 méteres teleszkópos létrám. :) Simán oldalrólt átdobtam a spanit azt csókolom. Egyszer nem másztam még fent úgy hogy magasan pakolt áru volt. Nem is százas aki kúszik mászik fent az árun mert nem fér a tetőtől. Mindent meg lehet enélkül oldani, csak egy kis ész kell.
2021. márc. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Én pl ilyet is használok.

[link]


Van hozzá olyan fej amibe belerakod az összetekert spanit és átgurítod a magas árun is, úgy hogy a földön állsz. Persze ha olyan hogy át tud rajta gurulni. A fentebbi felnis témánál elakadt középen, azért kellett a létra.

Utána másik fej bele amivel az élvédőt felpakolod, leracsnizod és kész. Van olyan áru aminél nagyon jól jön, pikk pakk megvagy az árurögzítéssel ennek a segítségével.

3-as voltam.

2021. márc. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
vagy bemegy, es mindig dobalja at a spanifereket amiket mar elore odakeszitett, es a rakodas utan kiall vagy elorebb gurul es akkor kotozi le, vagy rakodas utan felreall, kinyitja mind a ket oldalt ha es ugy koti le. Nem mindig kell mind a ket oldalt ha pl kozepre van rakva az aru akkor akar ki se kell ponyvazni, de ha szeltol szelig van rakva akkor nincs mas. Habar tegyuk hozza hogy szeltol szelig rakott arut teljesen felesleges lekotni ha csak nincs dupla magasra rakva instabil cucc, mondjuk zsak, azert van az oldallec hogy megfogja, eldolni nem tud, ez inkabb csak a hulye rendorok maniaja hogy legyen ok penzt beszedni.
2021. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!