Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Segítségnyújtás elmulasztása...

Segítségnyújtás elmulasztása ha más már megállt?

Figyelt kérdés

Pár napja jött ki egy totalcar videó "Dr. Herpy rendel 20.: Mi lesz az Árpád hídi baleset következménye?" címmel, amiben 13:40 körül arról beszél Dr Herpy, hogy a hirhedt árpád hídi balesetben a két főszereplő autóson kívül az egyik balesetben nem érintett, kívülálló is lehet, hogy bűncselekményt követett el azzal, hogy nem állt meg segítséget nyújtani. Ez nekem rettentesen furcsán hangzik.


Amikor olyan szituáció van, hogy a baleset pillanatában már legalább 4 autó megállt, a balesethez magához meg nekem semmi közöm, akkor komolyan elővehetnek azért, mert én nem álltam meg ötödiknek? 100%-os bizonyossággal állíthatom, hogy semmilyen segítséget nem tudok nyújtani senkinek a mentők felhívásán kívül, amit szerintem jogosan feltételezhetek, hogy megtesz valaki más. Viszont potenciálisan egy életre sokkal a látvány, ami a roncsban fogadhat (bár ebben a konkrét esetben szerencsére nem így lett volna), mindeközben a gyerek akár ott sírhat a hátsó ülésen... végtelenül igazságtalannak érezném, ha emiatt rámszállnának.


Szerintetek ez csak egy ilyen ügyvédi ijesztegetés, vagy tényleg reális esélye van, hogy egy ilyen szituációban elővesznek a rendőrök? Van valakinek ezzel konkrét tapasztalata?


(Gyengébbek kedvéért nem én voltam az autós a videóban, és még sosem voltam ilyen szituációban, a kérdés elméleti)


2021. ápr. 25. 23:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

utolsó:

igen, ez igaz, van ami filmbe tök jól nèz ki, meg minden, de mikor a valóságba odakerülsz....

apám mindig azt mondta tiszteljük a rendőrt, mentőt, tűzoltót... nemcsodálom mièrt mondta...

2021. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

#3: ilyen embereknek nem szabadna vezetni. Úgy kockáztatod más emberek épségét, hogy felelősséget nem vállalsz érte. Tudod, hogy nem megy az elsősegélynyújtás, akkor miért nem tanulod újra? Folyamatosan szerveznek tanfolyamokat és internet is tele van segédanyagokkal.

Ez a hozzáállás, hogy "nem tudom, úgyhogy nem segítek" szörnyű. Előbb-utóbb BIZTOSAN fogsz olyan helyzetbe kerülni, ahol segítened kéne.

2021. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#12: nem kockáztatom senki épségét, csak nem tudok rajtuk segíteni ha balesetet szenvednek, pont ahogy a sofőrök 90%-a sem. Ezen semmit nem változtatna egy újabb felesleges tanfolyam. Szerintem naiv elképzeléseid vannak arról, hogy egy balesetben egy átlagember mit tud tenni...
2021. ápr. 27. 09:55
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

"Aztán olyna dolgot láttunk, amitől mindketten szó szerint elájultunk."


Velem is megtörtént, egy öregember kivágott kerékpárral keresztbe a 4 sávos útra, egy kamion elcsapta.Én értem óta elsőként, a kerék begyűrte az öreget , nem részletezem de élőben sokkal durvább mint a filmekben, megláttam és elájultam.

2021. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
27%

#13: a te elképzelésed naív. Én átlagember vagyok és már több sajnálatos balesetet láttam. Egyszer sem jelentett problémát, hogy odamenjek segíteni. Hétköznapokban egy tyúkot sem tudnék levágni, de ilyenkor ez a fajta korlát nem érvényesül.

A technikai hiányosságaidon meg lehet és érdemes javítani.


#14: ez nem hétköznapi eset és itt senki sem tudna segíteni.

2021. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#15: nem érted. Nincs semmilyen technikai hiányosságom. Csak a tőlem elvárható segítség = felhívom a mentőket, ennyi.
2021. ápr. 27. 14:50
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Herpy összebeszél mindent, szerintem ne nézd a videóikat, mert kalap sz. nem érnek. Ha más már megállt segíteni, akkor neked nincs teendőd, hagyjad, hogy végezzék a dolgukat. Képzeld el mi lenne, ha autópályán baleset történik és mind a százan megállnának segíteni utána.
2021. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!