Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Segítségnyújtás elmulasztása...

Segítségnyújtás elmulasztása ha más már megállt?

Figyelt kérdés

Pár napja jött ki egy totalcar videó "Dr. Herpy rendel 20.: Mi lesz az Árpád hídi baleset következménye?" címmel, amiben 13:40 körül arról beszél Dr Herpy, hogy a hirhedt árpád hídi balesetben a két főszereplő autóson kívül az egyik balesetben nem érintett, kívülálló is lehet, hogy bűncselekményt követett el azzal, hogy nem állt meg segítséget nyújtani. Ez nekem rettentesen furcsán hangzik.


Amikor olyan szituáció van, hogy a baleset pillanatában már legalább 4 autó megállt, a balesethez magához meg nekem semmi közöm, akkor komolyan elővehetnek azért, mert én nem álltam meg ötödiknek? 100%-os bizonyossággal állíthatom, hogy semmilyen segítséget nem tudok nyújtani senkinek a mentők felhívásán kívül, amit szerintem jogosan feltételezhetek, hogy megtesz valaki más. Viszont potenciálisan egy életre sokkal a látvány, ami a roncsban fogadhat (bár ebben a konkrét esetben szerencsére nem így lett volna), mindeközben a gyerek akár ott sírhat a hátsó ülésen... végtelenül igazságtalannak érezném, ha emiatt rámszállnának.


Szerintetek ez csak egy ilyen ügyvédi ijesztegetés, vagy tényleg reális esélye van, hogy egy ilyen szituációban elővesznek a rendőrök? Van valakinek ezzel konkrét tapasztalata?


(Gyengébbek kedvéért nem én voltam az autós a videóban, és még sosem voltam ilyen szituációban, a kérdés elméleti)


2021. ápr. 25. 23:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon rossz a hozzáállásod. Elöször is, ha úgy érzed még az alapvető elsősegélyt sem tudod elvégezni, kérlek vegyed elő a tananyagot és olvassad át még ötször, vagy menjél el egy új tanfolyamra. Előfordulhat olyan eset, hogy nincs más ott a helyszínen, csak te, vagy többes baleset és szükség lenne a segítségedre. Emberéletek múlhatnak rajtad! Ne félj, nem fog egy életre sokkolni a látvány. Viszont a bűntudat, hogy segíthettél volna, de nem tetted, igen.
2021. ápr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Én is pont ezen gondolkodtam, remélem nem igaz, hogy ilyenért elővehetnek, amikor már 5-en megálltak hozzá.
2021. ápr. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1: az jogsihoz szükséges elsősegély csak egy bürokratikus hülyeség. Attól, hogy 19 évesen elhadartak nekünk pár dolgot egy fülledt nyári délután nem fogok tudni érdemben segíteni senkin. Ez nem érzéketlenség, egyszerű tény, és az sem változtatna rajta, ha újra végigülnék egy ilyet.


Nekem egyvalami maradt meg az elsősegély oktatásomból, de az nagyon: a mentős, aki tartotta a kötelező tananyag leadása után a fejünkbe verte, hogy nagyon gyorsan felejtsünk el mindent a vizsga után, és kizárólag akkor nyúljunk bárkihez egy balesetnél, ha azt a diszpécser utasítására tesszük, vagy ha olyan közvetlen életveszélyben van, amit biztosan el tudunk hárítani, és a mentő nem érne ki időben, pl. ha felé száguld egy vonat, akkor húzzuk ki a kocsiból az eszméletlen sofőrt.Minden más esetben szinte garantált, hogy csak ártunk, ha megpróbálunk tenni valamit, szóval arra kért minket, hogy inkább ne tegyünk semmit a mentők hívásán kívül.

2021. ápr. 25. 23:46
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen esetben, ha ennyire részese vagy egy balesetnek, vagy csak szimplán szemtanú vagy, akkor kötelességed lenne megállni.


Ha más nem, megkérdezni, kell-e segítség.


Másrészt illik megvárni a rendőrt, leadni szemtanúként egy vallomást, hogy mit láttál. Sokat segíthet az eset tisztázásában. (Nyilván itt a Volvo-s valahol érezhette, hogy ebben benne van ezért léphetett le).


Aztán lehet hogy emberünk nem is érzékelte a maga részét a balesetben, úgy volt vele, hogy csak egy szokásos sávból sávba szlalomozó akinek "nem adta ki" és látta, hogy mások megoldják.


Na meg ugye morális kérdés...


Nekem is volt már olyan, aki majdnem feltette a kocsit a korlátra előttem mert vérében a vezetés meg meg akara mutatni a mellette ülő fiatal kancának, mennyire megy a béjemvé.


Hát az ilyennél ha megállnék, akkor arcon verném kétszer segítségnyújtásképpen.


Vagy volt, hogy megyek körülbelül 20-30-as "tempóval" a kis Kalányos, barnabőrű, maximum 6-8 éves pulya meg ijesztegetésképpen elkezdett beszaladni az útra az autóm elé. És nem véletlenül tette, nem figyelmetlenségből hanem teljesen tudatosan, agresszívan a kis majom.


Ha őt akkor elütöm, vagy csak fellököm a kocsival, hát nem valószínű, hogy megvártam volna, hogy a Kalányos família meglincseljen, vagy ha túl is élem akkor utána évekig fenyegessenek engem és családomat.


Tuti bevágtam volna Mauglit a csomagtartóba aztán elástam volna valahol...

2021. ápr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Én ezzel úgy vagyok, hogy:

- egy nagyobb balesetnél meg KELL állni. Már egy elsősegély csomag is segítség nyújtásnak minősülhet. Vannak autósok akik tudnak újra éleszteni. Én 1X csináltam újraélesztést (eszköz nélküli, sajna sikertelen volt(nem balesetnél)), de ha már 1 sérültet el tudsz látni, nagy segítéség tud lenni.

-Kisebb balesetnél ha kiszólsz:-Kell segítség? Hívjak mentőt? akkor nem fognak megkövezni, max azt mondják megoldják.

A videóról: szerintem nem volt kifejezett cserben hagyás, illet volna kiszállni, de ott annyian megálltak, hogy szerintem nem volt feltétel.

-Jogilag nem tudom, lehetséges, hogy elő lehet venni, előveszik... én effektíven megálltam volna, ha más nem a csattanás miatt....

2021. ápr. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
9%

Ez nem kérdés, hogy meg kell-e állnod. Látod ugyan, hogy más megállt, de vajon ő tényleg segít-e vagy sokkos állapotban jajgat a kocsijában? Na ugye.


Ráadásul legrosszabb esetben veszítesz két percet, ha tényleg nem kell segítség. Ha meg kell, akkor simán lehet, hogy megmentettél egy életet. Na ezt rakd mérlegre.

2021. ápr. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, te meg a mentős fãszságát felejtsd el. Milliónyi kb 5 perces videó van, amiből a laikus újraélesztés szabyait meg tudod tanulni. Mire a telefon kicseng, te már pumpálsz, ami nagyon-nagyon nem mindegy egy élet-halál szituációban. Ha te kerülsz bajba, én odamegyek és megteszek èrted minden tőlem telhetőt. És te?
2021. ápr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7: én nem.
2021. ápr. 26. 08:03
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Hát. Ez egy olyan dolog, hogy ha fejben nem tudod magad összeszedni, jobb ha nem állsz meg.

Régen, nagyon fiatalon szemtanúk voltunk egy balesetnek, de ugye egyből álltunk meg mentünk volna segíteni.

Aztán olyna dolgot láttunk, amitől mindketten szó szerint elájultunk.


Segíteni nem tudtunk, a kiérkező mentők terítettek észhez...

Aki fejben nincs ott az vagy semmit, vagy nagyobb kárt okoz.

.

2021. ápr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Én anno középiskolában elhatároztam, hogy mentős szeretnék lenni. Amikor eljött a jogsi ideje megcsináltam minden papírt kocsiba ültem és elindultam barátokhoz Nyíregyházáról Pestre egy júliusi hónapban. Nem olyan régen történt még, mindössze 3 éve. 2018 júliusa azt hiszem.


Volt Polgár és Tiszaújváros térségében egy csúnya baleset, valami Volkswagenes beleszáltt 140-el fékezés nélkül egy kisteherautó hátuljába. Na én pont ott voltam a balesetnél, ki is szálltam nagy karrieri elhatározottságomnak hívően azonban amint megláttam a testet, ahogy a bordái fel voltak fúródva a szalagkorlátra onnantól kezdve semmire nem emlékszem, csak arra, hogy egy mentős szólongat, hogy magamnál vagyok e.

Mindössze 10 perc telt el, de semmit nem érzékeltem belőle, teljesen kikapcsolt az agyam. Nem estem össze sem, csak álltam egy helyben meredten.


Utána visszaültem a kocsiba, ittam egy kis vizet és jobban lettem, közben míg meg nem nyitották az utat elgondolkodtam milyen szakot végezzek érettségi után.

El is határoztam, hogy gépésztechnikus leszek. Jövő hónapban lesz a záróvizsgám.



Na mindegy, a lényeg, hogy bizony, a segítségnyújtáshoz nagy lélekjelenlét kell amely nem minden embernek adatik meg és sajnos az ember ezt előre nem is tudja eldönteni, hogy cselekvőképes maradna e. Csak akkor amikor már ott van.

2021. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!