Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebrán a gyologos lemondhat...

Zebrán a gyologos lemondhat az elsőbbségéről?

Figyelt kérdés
Egy elég széles zebrán jött egy anyuka a távolabbi járdáról kisgyerekkel..zöld lámpájuk volt, de nagyon lassan totyogott a kicsi., és anyuka intett h menjek csak..
2021. márc. 30. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, ha neked zöld a lámpa(kanyarodsz), akkor igen, de ha neked piros, akkor nem mehetsz.
2021. márc. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
22%
Ha zöld lámpájuk volt akkor neked pirosnak kellett lenni nem?
2021. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
A kérdésre a válasz igen, lemondhat, de ha mégis lelép vagy hasonlók és elütöd, akkor te leszel a hibás, ugyanakkor, ha piros a lámpád, akkor nem mehetsz. #1 vagyok
2021. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Persze, nyugodtan.


A gyakorlatban a gyalogos akkor mond le az elsőbbségéről, ha látja, hogy bőven lassítasz, úgyhogy akkor is meg tudnál állni, ha esetleg mégis lelépne.

2021. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen azt nem írtam nekem is zöld volt,jobbra kanyarodva volt a zebra
2021. márc. 30. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

2. Mutassak neked néhány száz olyan helyet, ahol egyszerre kap zöldet a gyalogos és a kanyarodó járműfirgalom?


A KRESZ még rejtetten sem ismeri az elsőbbségről lemondást.

Hogy a gyakorlat más, az egy dolog.

Én akkor szoktam csak előzékeny lenni, ha bem függünk mástól.

Ha teljesen tiszta a helyzet, akkor élj azzal, hogy elengedett.

Arra mindenkinek figyelnie kellene, hogy ne ragadjon az úttesten.

2021. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Jogilag lemondhat, de a tapasztalat az, hogy a rendőrt ez nem fogja érdekelni. A gyalogos jelzése félreérthető is lehet egy autóban ülő számára. Mivel csak néhány másodperce látod a gyalogost, ezért nem lehetsz benne 100%-ig biztos, hogy tényleg neked intett-e.
2021. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Lemondhat, de ez jogilag szinte semmit nem jelent.

Ha integet neked, de aztán mégis elindul és te elütöd, akkor ugyanúgy te leszel a hibás.

2021. márc. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
...és akkor is, ha miatta egy helyre öszpontosul a figyelem, és más mozgás is történik. Pl. az ellenkező oldalon is elindul valaki.
2021. márc. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!