Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A sofőröknek hogy van idejük...

A sofőröknek hogy van idejük necces helyzetben dudálni?

Figyelt kérdés
Én is vezetek, de ha valamit sos korrigálni kell, akkor nekem egyáltalán nincs időm a dudát nyomni. El nem tudom képzelni hogy ezt hogy csinálják 🤷‍♀️

2021. febr. 18. 20:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A vezetés alapja hogy több dologra tudsz figyelni és több mozdulatot végrehajtani párhuzamosan, úgy
2021. febr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szoktam dudálni, szerintem még egyszer se nyomtam meg vezetés közben. Csak megpróbálom javítani a veszélyes helyzeteket, pl. ha bevágnak elém, akkor fékezek, aztán annyi, a dudálás csak felesleges stresszt okoz a talán amúgy is ideges közelben lévőknek.
2021. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
12-es, alapjáraton a dudálás (Magyarországon) a veszélyhelyzet jelzésére való. Szóval elvből nem nyomni a dudát, az böszmeség és kell is néha, főleg ha veszélybe kerítenek. És neked nem feladatod lefékezni, ha bevágnak eléd, maximum neki kell felgyorsítania, ha már bevág, hogy ne kelljen lassítanod, ne akadályozzon, neked van elsőbbséged, nem engedte be őt senki. Ha van helye, ha egy kocsi mögé áll be, akkor nincs helye gyorsítani, akkor egyszerűen nem kellene bevágjon, hogy neked fékezned kelljen, nyugodtan menj neki, majd fizeti a biztosítója, ő meg nekik. Az ilyen hozzáállás miatt és a túlzott empátia miatt szabadulnak el az ilyen nagypofájú embertelen lenéző tolakodók stb.
2021. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek a 13-assal: én használom a dudát veszélyes/necces szituációkban, de nem őrült módjára nyomom, hanem egy rövid, határozott jelzéssel felhívom a másik sofőr figyelmét, hogy bizony veszélyes helyzetet idézett elő a manőverével. Szerintem ennyi visszajelzés szükséges, bár az is igaz, hogy 10-ből 8 láma, és fogalma sincs, mi történt közben körülötte. Mindenesetre, nem feltétlenül nevelési szándékkal, én használom és használni is fogom. Volt ennek pozitív lecsengése is, mikor az "elkövető" kézfeltartással kért bocsánatot, én visszajelezve elfogadtam, ennyi, semmi anyázás.
2021. febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#12

Amikor valaki elbambul, másfelé figyel, vagy pl. emelkedő a pirosnál gurul rám hátrafelé, szerintem teljesen elfogadható, hogy ráütök a kürt nyomógombjára.

Inkább ő legyen 5 percig "stresszes", mint nekem legyen egy megtört első lökhárítóm.

2021. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

többféle vészhelyzet van, amikor utolsó pillanatban kifordul vagy kifut eléd valaki, akkor nem dudálsz, hanem mented a.menthetőt.

De ha pl valaki elkezdi rádhúzni a kormányt, mert épp facebook élőzik, akkor nyomni kell a dudát azonnal.

2021. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én az oktató gépjárművével vizsga közben nyomtam először és utoljára dudát, akkor is azért mert bealudt a pirosnál az előttem álló.


Azóta nem volt rá szükség. Igaz, nagyon nem is szoktam világ körüli utakat járni.

2021. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#17

Nem kell hozzá világkörüli út, már a legközelebbi utcasarkon is találhatsz bamba sofőrt. :D

2021. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én ma dudáltam először.... 90 éves idős nő négy kerekű izén forgalommal szembe jött.... volt forgalom, 50 es tempó,az előttem lévő elkapta a kormányt, én mellettem voltak ezért csak a fék maradt. A kérdésemre hogy a forgalommal szembe megy a válasza annyi volt "Tudom, de arra megyek". Mivel a járdára nem ment fel, ezért rendőrt hívtam.....
2021. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én már padlófékezés közben is nyomtam párszor a dudát...

Nyilván nem mindig megy, de ha nem kell különösebben kormányozni, csak tartani a kormányt, akkor néha belefér, ott van a hüvelykujjam mellett. Ilyenkor valahogy lelassul az idő, és egészen részletesen végig tudom gondolni a szituációt. Érdekes dolog.

És kell is dudálni veszélyes helyzetben, mert hiába tudok én egész jól lelassulni, vagy akár meg is állni, ha a másik továbbra se vesz észre, és rám húzza a kormányt, mondjuk.

Legutóbb 4 napja, sötétedés után, ködben fordult elő. Egészen kicsi városban mentem a főutcán az illető után, aki kb. 30-cal haladt, és rendszeresen, ok nélkül, ötletszerűen a fékre lépett. A köd miatt nem tudtam előzni. Kiértünk a lakott területről, továbbra is 30-cal ment és fékezgetett, meg néha átment a felezővonalon. Mikor jött egy egyenes szakasz (ismerem az utat), ahol messziről átvilágított volna a ködön a szembe jövő reflektora, elkezdtem előzni 50-nel. Már a kocsi hátulja mellé értem, amikor megint elkezdett lassan átjönni a felezőn. Egyből dudáltam, és padlógázt nyomtam (nagyon erős céges autóval), hogy otthagyjam, mielőtt még jobban átjönne. Közben az úttest bal oldalának legszélén egyensúlyoztam.

Nyilván lehetett volna fékezni is, de egyrészt nem mertem volna túl nagyot fékezni a nyálkás út miatt, másrészt a majdnem dupla sebesség miatt ugyanennyi ideig lettem volna a veszélyes helyen (mellette), harmadrészt meg, utána egy még veszélyesebb helyen kellett volna előzni, ha ott nem.

2021. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!