Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A sofőröknek hogy van idejük...

A sofőröknek hogy van idejük necces helyzetben dudálni?

Figyelt kérdés
Én is vezetek, de ha valamit sos korrigálni kell, akkor nekem egyáltalán nincs időm a dudát nyomni. El nem tudom képzelni hogy ezt hogy csinálják 🤷‍♀️

2021. febr. 18. 20:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Adott a következő szituáció (velem esett meg régebben): a mellettem lévő sávban közlekedő autós sávot akar váltani, nem törődve vele (vagy nem vett észre), hogy én is ott vagyok. Gyors félrekormányzás mellett már nyomtam is a dudát, felhívva a figyelmét arra, hogy lassan felken a járdára. Szerintem ez nem szuper-képesség, hogy veszélyes szituációban az ember megnyomja a dudát, ami egyébként ott van az ujja mellett pár centire, és közben még esetleg fékezzen, kormányozzon is.
2021. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akkor én béna vagyok?
2021. febr. 18. 20:47
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

Mert ők férfiak :)


BTW én is az vagyok és nekem is van mindig időm dudálni.

Jobb a reakcióidőnk, határozottabbak vagyunk stb.

2021. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Jó a reakcióidőm, jó vagyok sportban
2021. febr. 18. 20:50
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Ha jó lenne, akkor le tudnád nyomni a dudát, ha kell. ad 1, ad 2 vagy nem tudsz még olyan profin vezetni és elvonja más a figyelmed, pl hogy merre kapd el a kormányt, körülnézés, fékezés, váltás stb. Nekem ezek már rutin műveletek budapesti sofőrként.
2021. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg van az a helyzet, amikor nincs már idő dudàlni, ahogyan van olyan is, ahol még jut rá idő. Furgon mögül szűk utcában eléd sétáló gyalogos esetén csak a féket taposod, a tágas kereszteződésben teherautó takarásában guruló motoros kerekeit látva meg a dudát nyomod inkább.
2021. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Az igazán necces helyzetekben nincs idő dudálni. Ott csikorgás van meg csattanás.

Az más kérdés, hogy ha látod, hogy mi fog történni, akkor nyomsz előre egy hosszú dudát, hogy vegye már észre magát, vagy hogy ha már sikeresen kivédted a támadást, akkor utólag dudálsz egy feszkólevezetőt.

2021. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én férfi vagyok de én egy kezemen meg tudom számolni hogy az a 2 év alatt amióta megvan a jogsim hányszor dudáltam.Nem volt sok olyan szituáció ahol kellett volna de akkor is inkább örültem hogy megoldottam a helyzetet :D

Azt amúgy nem tudom hogy 3-as honnan tudja hogy a kérdező nő mert sehol nem mondta hogy az lenne

2021. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Beviz Elek ***** válasza:
67%
Egyszerű, úgy van idejük hogy az még annyira nem is necces helyzet.
2021. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, a dudálás neked mennyire számít bonyolult műveletnek, de szerintem egy gomb, vagy egy kar megnyomása, nem olyan túl hosszú időt vesz igénybe......


Mondjuk ezek után már értem a kérdésedet. :(

2021. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!