Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Félreértem, vagy ellentmond...

Félreértem, vagy ellentmond egymásnak a kettő? (KRESZ)

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2021. febr. 13. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Az első linkben ott van, hogy TORLÓDÁS miatt. A másodikban viszont szimplán csak egy autóról van szó.
2021. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Akkor itt van mégegy általában be nem tartott.

"9. § (7) Zöld fényjelzésnél sem szabad az útkereszteződésbe behajtani, ha azt - forgalmi torlódás miatt - a zöld fényjelzés tartama alatt előreláthatólag nem lehet elhagyni."

2021. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ott semmilyen torlódás, a kanyarodósávot a villamospályára vezetik rá, így ott akadályozhatod a villamost, csak zavarni tilos, mielőtt ráhajtol a kanyarodósávra.


"Ha útburkolati jel (terelő- vagy záróvonal) a villamospályára vezeti az egyéb járművek forgalmát, a (2) bekezdésben foglalt tilalom nem érvényesül; a villamospályára - a villamosforgalom zavarása nélkül - más jármű is ráhajthat. Ilyen esetben a párhuzamos közlekedésre vonatkozó szabályok alkalmazása szempontjából az úttestnek a villamospálya által elfoglalt részét is figyelembe kell venni."

2021. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyéb esetben meg nem akadályozhatod, ha az útburkolati jelek nem vezetik rá a forgalmat a villamospályára, így az nem minősül forgalmi sávnak sem. Persze van kivétel, ha elmész Pesterzsébetre, ott alapból a menetirány szerinti jobb oldalon fut a vágány, így ott szabályos az akadályozás is.
2021. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vortrex ***** válasza:
74%

Szemét egy kérdés. Itt az lenne a lényeg, hogy "ráhajtáskor" nem akadályozhatod, hiszen akkor a mögötted haladó villamosnak elsőbbsége van, de ha a villamos csak sokkal azután jelenik meg, hogy te besoroltál, de te forgalmi okokból nem tudtál befordulni, abban az esetben indokolt a villamos akadályozása.


Az viszont kicsit meredek számomra, hogy azt írja az első képnél, hogy a melletted álló kocsisortól nincs lehetőség a letérésre. Ilyenről még az életben nem hallottam, hogy nekem neki kéne állni Y-ozni a kanyarodósávban, hogy elengedhessem a villamost, ha nincs mellettem autó.

2021. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
De mivel csak a kanyarodósávból tudsz balra (jobbra) kanyarodni, így csak oda sorolhatsz be, ergo akadályozhatod a villamost.
2021. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Kispesten is van ilyen kanyarodósáv villamospályáról:

[link]

2021. febr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Sőt itt annyira is "akadályozhatod" a villamost, hogy míg a villamos holdfényjelzőjén egyenesen szabad jelzés van, addig a balra kanyarodóknak meg tilos. Szóval addig áll a kocsisor mögött a villamos, míg le nem kanyarodnak balra.
2021. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Az első linken szerintem arra térnek ki, hogy ráhajtottál, de nem tudsz bekanyarodni forgalmi ok miatt, utolér a villamos, nyilván akadályozhatod, mert forgalmi okból nem tudsz továbbhaladni.

A második linken pedig még nem vagy ott, most akarnál ráhajtani. Értelemszerűen, úgy nem hajthatsz rá, hogy előre tudod, akadályoznád a villamost.

2021. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de te tetted fel a többi KRESZ-es kérdést is? Bocs, hogy ezt mondom, tényleg nem sértésből, de szövegértelmezési problémáid vannak... Kövéren ki van emelve, hogy torlódás miatti akadályozás nem tiltott, erre te annyit értesz meg belőle, hogy "akadályozni nem tilos". A többi kérdés alatt is ugyanezen okokból miatt nem érted miért az a jó válasz, ami.
2021. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!