Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezifek nélkül emelkedon?

Kezifek nélkül emelkedon?

Figyelt kérdés

Kis benzines, azt úgy lehet hogy nem Engedem fogaspontig teljesen, és azt a pár centit a kuplungon akkor engedem amikor már nyomom a gázt?

Egyszerűen ha a fogaspontig engedem, és amíg aterba labam a gázra lefullad a terhelestol.. ezért gondoltam hogy nem Engedem odaig egyből


2021. jan. 4. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

"azt úgy lehet hogy nem Engedem fogaspontig teljesen, és azt a pár centit a kuplungon akkor engedem amikor már nyomom a gázt?"

Lehet, csak vissza fogsz gurulni valamennyit.

Használd a kéziféket, azért van.

2021. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából lehet emelkedőn is indulni kézifék nélkül, nyilván érzék kell hozzá. A saját autómon bármilyen körülmények között meg tudom oldani kézifék nélkül is, nyilván idegen autónál vagy lefulladnék vagy hátragurulnék. Egy kis érzék meg a saját autó ismerete (hogy kb hol fog a kuplung) és akkor sima ügy.
2021. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Évekig vezettem mire elkezdtem ezt a kézifék nélküli elindulást. Sok értelme nincs, kicsivel kényelmesebb, gyorsabb. Kisebb emelkedőn lehet csak kivitelezni, ott nem fogsz lefulladni. A trükk, hogy megszokottnál nagyobb gázt adsz.

Ha fél méternél jobban hátragurulsz, veszélyezteted a közlekedőket! Mondjuk én már 20 centi után ledudálnálak...

2021. jan. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, bármilyen emelkedőn lehet kivitelezni. Azt pedig ne írd hogy sok értelme nincs csak azért, mert neked sok évi gyakorlás után sem megy.
2021. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy 1.6 benzinnel szinte soha nem használom a kéziféket a lejtőn való elinduláskor. Ha tudod, hogy hol a kuplung fogáspontja ott kell neki egy nagyobb gázt adni és erőlködés vagy hátra gurulás nélkül lehet kivitelezni.

Igaz nekem is kellett hozzá pár év és pár tízezer kilométer de már nem is tűnik fel.

Leginkább azért hasznos, mert nem zökkent ki. Van egy hely ahova elég gyakran járok. Ott egy stop táblás kereszteződésből kellene, emelkedőn rákanyarodni egy útra. Ami elég nehezen belátható, forgalmas és nem szokták betartani a sebességkorlátot. Ott ha szabad utat látsz akkor viszonylag gyorsan kell kivitelezni a manővert, ilyenkor kifejezetten jól jön.

Viszont télen, havas- jeges úton nem szerencsés. Főleg hátsókerekes autónál.

2021. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Én nem értem miért kellene azt a kéziféket kihagyni és nem használni.

Azt azért tették minden autóba bele hogy ilyen esetekben gond nélkül tudjuk használni.

2021. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!