Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kezifeknek mekkora emelkedon...

A kezifeknek mekkora emelkedon kell tudnia megfogni az autót?

Figyelt kérdés
2020. nov. 21. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Akármekkorán, ahol még fizikailag lehetséges. Ha az adott útviszonyok között túl nagy az emelkedő, akkor megcsúszik a kerék, ilyenkor nem a féken múlik a dolog.
2020. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
az első a számból vette ki a szót.
2020. nov. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért az első válaszoló állítása nem minden típusra igaz. Egy tárcsafékbe épített dobfék rendszer (pl. Merci) nem minden esetben képes megfogna a kereket blokkolásig. Ilyenkor a gyártó által megadott adatok az érvényesek és ezt fogadják el a műszaki vizsgán is.

Az biztos, hogy egy tárcsafékes tréleres Sprintert, még enyhe emelkedőn sem lehet megtartani kézifékkel.

2020. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Te 77%-os lepontozó, sok ilyen rendszerrel találkoztál már ugye?
2020. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah, a merci tárcsafékbe épített dobfékei ebből a szempontból nem a legjobbak :)
2020. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nálam egy suzukirol van szó amúgy :D köszönöm a válaszokat
2020. nov. 21. 20:58
 7/11 anonim ***** válasza:

"Jah, a merci tárcsafékbe épített dobfékei ebből a szempontból nem a legjobbak :)"


Azért a Land Rover kardánfék megoldása sem piskóta :) Szerintem nem sokan láttak még hasonlót élőben.

2020. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na azt nem ismerem...

a merci féle tárcsadobféknek az előnye, hogy rohadt könnyű szerelni.

2020. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hááát.. Nem tudom mi a könnyű abban, hogy le kell venni a féktuskót, féktárcsát és a féltengely agy részétől alig lehet hozzáférni a Verhovina méretű fékpofákhoz. Ráadásul összeszerelés után a kerékcsavar furatán keresztül kell beállítani a fékpofák távolságát.

Én nem szeretem javítani és szerintem mint kézifék sz@rt sem ér az egész, a lábbal taposós megoldással együtt.

2020. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt a % értéket a műszaki előírások (Köhém, Ensz-Egb) általában pontosan meg szokták határozni a különböző kategóriájú gépjárműveknél.
2020. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!