Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Behuzzatok a kéziféket emelked...

Behuzzatok a kéziféket emelkedos lampanal?

Figyelt kérdés
Esetleg praktikák?
2020. okt. 15. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem szoktam, csak ha csúszós mondjuk az út és leégne a kuplung mire el bírnék indulni.
2020. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

attól függ, mennyire emelkedős...


Pl. BAH-nál nem szükséges, de mondjuk egy meredekebb utcán hasznos - már csak az elindulás (kézifékes indulás) miatt is...

2020. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Be.
2020. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez miért kérdés, azért van hogy használni kell.

Minél többet használja az ember annál inkább rutinná fog válni.

Milyen praktikákra gondolsz?

2020. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

itt Budán be kell. Hiába van automata kocsim, néha egy meredek utcában már a szlip kevés..


szóval kell a kézifék. felesleges vagánykodni, hogy én bizony nem..

2020. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Visszagurulás-gátlót használok.
2020. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
0%
Olyan meredeknél, ahol az alapjáratra rácsúsztatott kupplung arra a fél másodpercre sem tartaná meg, amíg átlépek a gázra a fékről.
2020. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Még szép, benne is van a nevében, hogy KÉZIFÉK.

A halálom az olyan autós, aki pirosnál állva a féket tapossa - kiégetve a mögötte lévőnek a retináját (főleg a led-es lámpákkal). A kuplungnak is jót tesz, amikor a lámpánál sebességben hagyva állnak az emberek.

Úgy látszik ezt manapság már nem oktatják, mert túl sok ilyet látok az utakon. Én még 99-ben csináltam a jogsimat, meg is ölt volna az oktató, ha pirosnál benyomott kuplungpedállal állok, netán a fékpedálon pihentetem a lábamat. Nem erre lettek kitalálva!

2020. okt. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:

"Én még 99-ben csináltam a jogsimat, meg is ölt volna az oktató, ha pirosnál benyomott kuplungpedállal állok, netán a fékpedálon pihentetem a lábamat."

És ki beszélt sebességben várakozásról? Persze, hogy a kinyomott kuplung nem egészséges, de nem erről volt szó.


Soha, sehol nem tanítják azt, hogy nem állhatsz a féken lámpánál.


"A halálom az olyan autós, aki pirosnál állva a féket tapossa - kiégetve a mögötte lévőnek a retináját"

"Én még 99-ben csináltam a jogsimat"

Nem mondanám, hogy 99-ben sok ledes hátsó lámpa lett volna, ami okot ad.

És nem, nem volt semmiféle általános "szabály" arra, hogy ne állhatnál fékkel lámpánál.

Adott oktatónak heppje volt vagy nem, az lehet.


"Nem erre lettek kitalálva!"

Hát az üzemi fék erre is.


Egy vasúti átjárónál perceket állva jogos a zavaró fény problémája, ha elöl állok a sorompónál, még a tompítottat is parkolóra szoktam venni, hogy szemben várakozó ne barnuljon le.

De egy féklámpától szenvedni adott fél perc idejére túlzás.

2020. okt. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Wadmalac:

valóban 99-ben még szinte sehol nem volt az autós led lámpa, de ahhoz nem is kell ilyen fényerő, hogy sötétben zavaró legyen a féklámpa bámulása.

Illetve nekem szerelő ismerősöm mondta, hogy ez a megváltozott szokás, hogy állandóan a féken állunk tulajdonképpen az ő pénztárcájának a jó, mert gyakoribbak lesznek a fékbetét és tárcsa cserék. Nem hinném, hogy az ilyen autósok alatt 60e km-nél többet kibírjanak a fékek csere nélkül.

Ha egyszer lesz szerencséd mondjuk egy X5-ös BMW mögött állni a pirosnál (aki valószínűleg a féket fogja taposni, mert azokból már nem nagyon volt kézi váltós autó, az Aut váltót meg nem fogja sebességből kivenni emiatt...), akkor talán érteni fogod miről is beszéltem.

Az én sima féklámpám mögött is a sötétben kb látom a visszapillantó tükrömben a mögöttem álló autós teljes "megvilágított" arcát, és ahogy elfordul, mert zavarja a fény. Én már pusztán ezért - a másikra való tekintettel leszállok a fékpedálról, de tudom ezek a szavak, hogy "mások", "tekintet", "empátia", "előzékenység" sajnos nagyon kevés autós mondanak valamit a mai rohanó világban - tisztelet a kivételnek, mert azért szerencsére még akad ilyen is.

2020. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!