Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Behuzzatok a kéziféket emelked...

Behuzzatok a kéziféket emelkedos lampanal?

Figyelt kérdés
Esetleg praktikák?
2020. okt. 15. 14:44
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:

"Nem hinném, hogy az ilyen autósok alatt 60e km-nél többet kibírjanak a fékek csere nélkül."


Álló helyzetben fogó fék nem kopik, legfeljebb ha álló helyzetben egy hónap alatt odarohad a tárcsához. De lámpánál állva fél perc alatt ez nemigen történik meg.

A féklámpaégő fogja esetleg kicsit rövidebben húzni.


Szerintem a szerelő sem lámpánál állásra gondolt, hanem motorfék helyetti fékezésre. Ha viszont mégis arra, akkor baj van. :)


1990 óta vezetek, látok elég ledes féklámpát is, éppenséggel ezen sosem akadtam fenn.

Engem nem zavarnak az agyonszidott xenonok sem, ha oda világít, ahova kell, kékes, nem kékes, engem nem vakít. Ha pofámba világít, a halogén is ugyanolyan rossz, ha az útra, tökmindegy melyik, nem zavar.

Egy esetben szoktam vakoskodni, mikor kocsisor jön esős úton és mindet a képembe kapom a vízfelületről.


Ugorj el szemészetre, lehet, hogy van egy enyhe kezdődő szürkehályogod vagy szemszárazságod, akkor húznak randa vörös ködöt a szemre az ilyen fények.

2020. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A látásommal és a szememmel nincs baj, de azért köszi a tippet. ;) Mert akkor az összes fény zavarna, és nem csak ezeké - iletve amikor szemből jön az olyan autós, aki nem állítja a terheléshez megfelelő magasságba a fényszóróit, és vakít ezerrel. Sajnos sok ilyen van az utakon, húzza a megrakott utánfutót, de arra már nem gondol, hogy lejjebb állítsa a fényszórói magasságát... De ahogy mondani szokták, ez itt már OFF.


A szerelő lehet Aut váltós autókra értette, mert főleg olyanokat szervizel, ott azért a féken állással hosszú távon rongálod a mechanikát is, hiszen az Aut váltó alapból kúszna előre, ha nem nyomnád a féket.

De van olyan ismerősöm, aki meg így áll emelkedőn is, azaz nem a féket nyomja, hanem az Aut váltó kúszása kiegyenlíti azt, hogy alapból a kocsi visszafelé gurulna. Persze céges autó, szóval gondolom nem izgatja, vagy csak pusztán egybites autóvezető ő is...

2020. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:

Igen, az automaták nem szeretik az ilyet. Sem a hagyományos, sem a duplakupplungos újak.


"a szememmel nincs baj, de azért köszi a tippet. ;) Mert akkor az összes fény zavarna"


Az a vicc, hogy nem.

Csak bizonyos árnyalatok, amíg enyhe a gond.

Egy icipicit nekem is van, de nem annyira, hogy bezavarjon.

Tudod, hol feltűnő?

Uv lámpáknál.

Ott jön a lila köd.


Elég sok embernek van ilyen és nem is tudja, az esetek 90%-ában észre sem veszik.

2020. okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
No, ez új infó volt, köszi. Majd figyelek, illetve ha jön az orvosi vizsgálat - hivatásos jogsim van, szóval 5 évente nekünk nem csak abból áll a megújítás, hogy a háziorvos aláírja, hanem vérvételtől kezdve a színlátáson és egyebeken át mindent meg kell csináltatni.
2020. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:
Én azt javasolnám, hogy ezt ne ugyanannál az orvosnál. Szerintem a szigorú hivatásos orvosinál sem vizsgálják ezt, nem kéne aknamezőn sztepptáncot járni.
2020. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!