Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan erkezzek meg egy...

Hogyan erkezzek meg egy emelkedos stop tablahoz?

Figyelt kérdés
Tanuló vagyok, vonalnal is álljak meg, de könnyen induljak el, felek hogy lefulladok vagy visszagurul. Kéziféket nem tanítják már
2020. máj. 27. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Hát ez így nem gömbölyű, meg nem is normális szerintem..

Meg lehet csinálni kézifék nélkül, bár nekem eszembe nem jutna, de rutin kell hopzzá, Neked meg éppen az nincs még.

Ugye állok a stopvonal előtt, mert így kérik, aztán még előre is kell majd menni, mert valahonnan látni is kell.

Kuplung kinyomva, láb a féken, váltó egyesben.

Gyorsan csinálni: le a fékről, gázt adni, kuplungot engedni..

Kb. így, mondani könnyű, gázt-kuplungot megfelelően adagolni..

2020. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
A vonalnál meg kell állni, különben megbuktatnak a vizsgán. A technikai problémáidat az oktatóddal beszéld meg!
2020. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon erőltetem, akkor kuplunggal gázzal egyesben emelkedőn lehet állni, (már úgy kell odaérni) de azért agyonütnének...
2020. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen Stop táblánál meg kell állni másként nem lehet , emelkedőn stop tábla esetén csak lefekezve kézifékkel indulhatsz . Elsőbbség adás 3szögnél lassithatsz kuplunggal nyomhatod de ezt tutira be kell gyakorolni .
2020. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én sose értettem ezt a lejtős kézifékes elindulásos dolgot. Találkoztam már ilyen STOP táblával amire kérdező céloz (Lillafüred környéke), de nálam mindig bevált a kuplung-fék-szétnéz, majd gáz-kuplung enged fel opció. Egyszer sem fulladtam le. Nekem hiába magyarázta oktatóm ezt a kézifékes dolgot, sose értettem meg. Mindig az egyszerűbb opciót választottam. Nagyobb gáz és kuplung fel. Kocsi se rázkódott, de a gumi se nyikorgott.
2020. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Először engedd fel fogáspontig a kuplungot, amíg érzed, hogy menne a kocsi, közben nyomd a féket, utána meg gáz, és kuplung fel. Így ha nem olyan nagy az emelkedő, akkor visszagurulás nélkül is el lehet indulni.
2020. máj. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Mit nem lehet érteni a kézi fékes elinduláson???

Behúzod és ahogy indulsz kiengeded.

Mi az olyan érthetetlen és az hogy nem tanitják???

2020. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Én a kéziféket csak az út végén szoktam használni egy kövér gáz kíséretében :)
2020. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!