Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan hitte, hogy neki van...

Jogosan hitte, hogy neki van előbbsège?

Figyelt kérdés
Kèt autóst beengedtem a forgalomba, mivel minimális lassítással, nem feltartva a forgalmat, biztonságosan megoldható volt. Egy harmadik kivágott elèm, ami meredek volt, de egy közepes fèkezèssel megoldható volt a szitu. Ezután kis gázadás, ès a következő nőci telibevert oldalról. Azt mondta, mivel látta, hogy fèkezek, úgy gondolta hogy átadom az elsőbbsèget, pedig a lassítás a másik autós miatt törtènt. Stop tálblája volt, kettő kapott jelzèst, hogy besorolhat.
2020. dec. 31. 11:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
35%

Azzal hogy lemondtam az elsőbbségről, a döntés már nem nálam van.

Jelezhetem, hogy ácsi, de az legyen nagyon egyértelmű.

A sirban akkor legelől álló ugyanígy jelezze, hogy vette az adást.

2020. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
55%

Alapvetően rosszul gondolta, de lehet rakta vitázni innentől.

Ő azt mondja lemondtál az elsőbbségedről, ezt vissza nem vonhatod, így lehet szórakozni, a kocsi meg bukta.

Pont a körforgalom az, ahol nem kellene beengedni senkit jópofizásból (hacsak nincs beállva az egyik kihajtó ág), arra van kitalálva a körfogalom, hogy ilyen szituációk ne legyenek.

2020. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%

Azt nem hihette, hogy elsőbbsége van, de azt igen, higy őt is engeded.

Pesten sokszor találkozom azzal, hogy balra kanyarodnánk többen is. Második, harmadik ötödik vagyok a sorban.

Elmegy az első stb.

Én már nem.

És aki elengedte a többieket, villog dudálgat, integet, miért nem megyek már.

Sokkal gyakrabban találkozom azzal, hogy valaki mindenkit enged, mint olyannal, aki csak egyet.

2020. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
42%

Másodszor találkozom a körforgalom szóval, de a kérdésben csak firgalom van.

Kérdező, körforgalomra gondoltál?

Szerintem lényegtelen. Ebben nem értek egyet az előttem íróval.

2020. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
12%
De, ez így működik. Ha átadja az elsőbbséget, akkor azt már nem vonhatja vissza. A kérdésből nem derül ki egyértelműen, hogy ez történt-e, jó lenne egy ábra vagy térkép, hogy pontosan hogyan történt.
2020. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%
#15: amennyiben mindegyik autónak egyenként jelezte, hogy jöhet.
2020. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
42%
Remélem, hívtál rendőrt
2020. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
29%
#16 A lassítás is jelzésértékű. Ezért mondom, hogy pontosan tudni kellene a szituációt, nem csak ilyen elnagyolt leírást.
2020. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

elmèletben a cibzàr elv hasznàlható (mèg ha nem is kifejezetten erre a szitura.) igen, ott 1 et engedsz be... elèg szemèt szitu volt, a bejövövő forgalom nagynak volt mondani az adott irànyból.

Termèszetesen, mivel nem ismerte el, így rendőr lett hívva. a biztosító mèg kèrdèses, mivel biztosítàs van rajta, csak pàrom nagyapjàè az autó, viszont ő elhunyt. Hagyatèki nincs, ezèrt (nekem azt mondtàk) nem tudjuk àtíratni, kölcsönadàsi szerződès viszont van... mondjuk azt nem tudom hogy az èn vagy az ő biztosítója fizet, sosem volt balesetem...

2021. jan. 1. 10:57
 20/31 anonim ***** válasza:
28%
Rendőr szerint ki a hibás?
2021. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!