Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan hitte, hogy neki van...

Jogosan hitte, hogy neki van előbbsège?

Figyelt kérdés
Kèt autóst beengedtem a forgalomba, mivel minimális lassítással, nem feltartva a forgalmat, biztonságosan megoldható volt. Egy harmadik kivágott elèm, ami meredek volt, de egy közepes fèkezèssel megoldható volt a szitu. Ezután kis gázadás, ès a következő nőci telibevert oldalról. Azt mondta, mivel látta, hogy fèkezek, úgy gondolta hogy átadom az elsőbbsèget, pedig a lassítás a másik autós miatt törtènt. Stop tálblája volt, kettő kapott jelzèst, hogy besorolhat.
2020. dec. 31. 11:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Alapból neked lett volna elsőbbséged, ő csak akkor haladhat be a körforgalomba ha meggyőződött róla hogy nem kell senkinek megadnia az elsőbbséget.

Na meg ezért is mondják annyit az oktatók, hogy ne utánozd az előtted haladót.....

2020. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Elsőbbsége csak annak van akinek megadják. Tehát ha te egy-két autót elengedsz az nem azt jelenti a kismilliomodik autónak hogy neki is elősbbsége van.
2020. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Ez tipikusan az a helyzet, amikor a kisujjadat nyújtod (beengedsz 1-2 autót) és az egész karod kell (az egész sor be akar vágni eléd)

2020. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy valaki bunkóságnak tartja, de én pont az ilyen szituációk elkerülése miatt szoktam mindig csak 1 autót beengedni.

Volt, hogy 2 autót beengedve, a 3-ik, akik nem engedtem be, idegesen rámnyomta a dudát. Illetve ilyenkor azt is figyelembe veszem, hogy a mögöttem jövőket se idegesítsem feleslegesen azzal, hogy sok autót engedek be magam elé.

2020. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%

"úgy gondolta hogy átadom az elsőbbsèget"

Rosszul gondolta, az nem így működik.

A lényeg, hogy meg kell gyözödnie róla hogy valóban lemondtál az elsőbségedről.

2020. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Èn a 4. autóst nem èrtettem pont. A harmadik mèg talàn megèrthető, elnèzte a tàvolsàgot, sebessègemet ès úgy ítèlte meg, hogy nem beszèlyes, a negyediknèl viszont màr ott voltam...
2020. dec. 31. 11:29
 7/31 anonim ***** válasza:
73%
Női vezetőkkel vigyázni kell, hozzászoktak, hogy minding előzékenyek velük szembe és ezt a tapasztalatot forgalomban is alkalmazzák. Adott hölgy is feltételezte, hogy beengeded (elvégre a többivel megtetted).
2020. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
12%

Megtévesztő voltál.

Ha nem kellett sem satuznod, sem elrántani a kormányt, akkor nem történt szabálysértés.

Az elsőbbségi szabályok az egyszerre történni akarok események sorrendjét szabályozza.

A lassításod kellő információ volt arról, hogy kiengeded őket.

Nincs ilyan, hogy csak egy autót és csak egy irányból engedsz el valakit.

A rendelet nem nevesíti, de az egész szövetéből kiolvasható, higy az elsőbbség visszavétele balesetveszélyez, ezért informálisan tilos. Ez kb. olyan okosság, mint az, amikor valaki azt írja, annak vsn elsőbbsége, akinek megadják.

2020. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
8%

Akik sikeresen nullára tolták a 8. választ, gondolkodjanak el azon, érdemes-e autót vezetniük?

Hogyan lehet szelektál az elsőbbségről lemondás esetén, kinek a javára tőrtént?

Sem kedvezményezettként, sem hátrányban lévőként nem tudom egyértelműen.

Védett úton vagyok.

Engedem a balra kanyaridót.

De aki nekem jobbra áll a villamos síneken, nem hiheti, higy őt engedem, mert közeledik a villamos?

Vagy firdított a szándékom.

Pont az utóbbit engedném...

Hogyan lehet egyértelműen jelezni, hogy csak egy jármű javára mobdtam le a kedvezményzett helyzetről?

És az kinek szól?

Mi a rechnikája?

Jó ideje megtanultam, ha lemondok az elsőbbségről, ne legyen bele vonva más jármű vezetője.

Pl. egy kanyarodás többsávos úton.

Ha én megállnék, de a másik sávban esetleg nem, akkor nem udvariaskodom.

Kérdezett helyzetben ha huszan jönnek be, akkor annyian.

2020. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
59%
9-es: ha 24 autó áll a bekötőúton, akkor te mind a 24-et beengeded ebben az esetben?
2020. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!